Kdo byli nejpromiskuitnější prezidenti USA

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
socha kennedy
socha kennedy

Funkce prezidenta Spojených států díky unikátnímu postavení této země vždy přitahovala velkou pozornost. Výhodná poloha země a její stále se zvětšující ekonomická, hospodářská a vojenská moc vytvořily z pozice prezidenta USA funkci, jejíž vykonavatel je v dnešní době právem nazýván „nejmocnější muž světa“.

Za dobu existence Spojených států se na v této funkci vystřídalo 45 mužů, každý z nich byl unikát, každý měl svoji osobnost, povahu, své silné a slabé stránky. Každý z nich měl také odlišný přístup k ženám, někdo až bigotně ctil posvátnost manželského svazku, někdo se ochotně poddával milostným dobrodružstvím kdykoliv se naskytla příležitost. Kteří prezidenti patřili do té druhé skupiny?

John F. Kennedy

Jméno 35. prezidenta nemůže v seznamu tohoto typu v žádném případě chybět. Podle legendy přišel JFK o panictví ve veřejném domě coby teenager, a i poté byl jeho milostný život všechno, jen ne nudný. Jeho ložnicí prošla celá řada známých i neznámých žen. Patřily mezi ně pravděpodobně i herečky Audrey Hepburnová, Elizabeth Taylorová a samozřejmě Marylin Monroe.

Franklin D. Roosevelt

Prezidenta upoutaného na invalidní vozík si většina lidí nespojuje s nadprůměrnou milostnou aktivitou. Na druhou stranu, fakt, že provedl svůj národ největší hospodářskou krizí historie i druhou světovou válkou svědčí o to, že se nejednalo o člověka, který by byl zvyklý plakat v koutě a bědovat nad svým údělem. Mluví se o aférkách se sekretářkami (dokonce se sekretářkou jeho vlastní manželky) nebo třeba s norskou princeznou Marthou.

Warren G, Harding

Harding, 29. prezident USA, je další z prezidentů, pro kterého byly milostné zálety součástí životního stylu. Na rozdíl od jiných se ale díky své vášni dostal do vážných problémů, to když jej jedna z jeho milenek, Carrie Phillipsová, začala vydírat. Nepříjemnosti potom většinou působí i nemanželské děti a i to se týkalo Warrena G. Hardinga.

Autor: Martin Straka


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články