Tohle si nemůžete nechat ujít. Jim Carrey se objevil na bizarním videu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Carrey Jim
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Jim Carrey patří bez pochyby mezi nejznámější světové komiky a diváky u televizních obrazovek baví už několik desetiletí. Připomeňte si jeho nezapomenutelný aerobik z devadesátých let.

Letos v lednu oslavil už devětapadesáté narozeniny a další životní jubileum se tak kvapem blíží. Vyrůstal v kanadské provincii Ontario a už v osmi letech začal před zrcadlem zkoušet své první grimasy.

Těžké dětství bez peněz

Vyrůstal se třemi sourozenci a část svého dětství strávil s rodinou v automobilu Volkswagen Van a ve stanu. Měli velké finanční problémy, které se vyřešily až poté, co otec získal práci jako účetní ve velké firmě, kde později pracoval i Jim, aby rodině pomohl.

Komediální talent se u něj projevoval od dětství a jeho velkým vzorem byl Jerry Lewis. Svou první stand-up comedy zkušenost si připsal už v patnácti letech, kdy ho jeho otec vzal do komediálního klubu v Torontu.

Kariéra se rozjížděla postupně

Ačkoliv rodiče neměli nikdy peněz na rozdávání, vždy svého syna podporovali. V šestnácti letech se rozhodl odejít ze školy a začít se věnovat své kariéře komika.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vintage Nostalgia ? (@vinostalgia)

Počátky jeho kariéry se datují do osmdesátých let, když začínal v show The Comedy Store. Později se začal objevovat i před filmovou kamerou a jeho zlatá éra teprve měla přijít.

Vůbec nejúspěšnějším se pro něj stal rok 1994, kdy do kin přišly hned tři komedie s Jimem v hlavní roli. Snímky Maska, Ace Ventura: Zvířecí detektiv a Blbý a blbější mu zajistily slávu po celém světě.

I sport uměl okořenit vtipem

V té době vznikla i známá parodie na cvičení v devadesátých letech. V titěrných bikinách a s copánky na hlavě se Jim nestyděl před kamerou zesměšnit a předvádět šílené kreace.

Už při shlédnutí tohoto videa je jasné, že Jim je mistrem svého řemesla a vtípky mu šly odjakživa. Jeho grimasy a účesy takzvaně na blbečka se staly jeho charakteristickým rysem.

Osudová mu byla zřejmě i zelená barva obličeje. Tu měl nejen v již zmíněném filmu Maska, ale také o šest let později v dnes už kultovním vánočním snímku Grinch o skřítkovi, který chce ukrást Vánoce. S vážnou tváří zkrátka Jima uvidíte málokdy.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články