Dcera Vladimíra Menšíka jde ve stopách svého tatínka. Její hlas znáte z oblíbených seriálů

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
vladimir mensik
Zdroj: Martin Pekárek / CNC / Profimedia

Málokdo by nevěděl, kdo to byl Vladimír Menšík. Legenda mezi českými herci. Muž, který se vryl do paměti nejen svým kolegům, ale také fanouškům po celé republice.

Spojujeme si ho například s oblíbeným pohádkovým seriálem Arabela nebo filmem nesoucí název Jak utopit doktora Mráčka. Jeho dcera Martina nese tatínkovo jméno hrdě, a dokonce se vypadala po jeho stopách.

Dcera oblíbeného herce, umělce a baviče

Martina je dcera Olgy a Vladimíra Menšíka. Ten se nám do paměti vryl nejen jako talentovaný herec, ale i jako bavič s vytříbeným smyslem pro humor, umělec z divadelních prken a také skvělý člověk, kterého měl každý rád.

Martina Menšíková se narodila v roce 1965. Vystudovala Pražskou konzervatoř a její následující kroky vedly do Kolína.

Tam našla uplatnění v divadle. Nějakou dobu se životem protloukala tzv. na volné noze a dnes se aktivně věnuje herectví, a to hned na několika místech.

martina mensikova

Zdroj: Nextfoto

Nedělá jí problém vystoupit před davem

Podobně jako to dokázal její tatínek, i Martina si dokáže získat pozornost publika. Netají se tím, že jí nedělá problém vystoupit před davem lidí.

I přesto se ale začala o trochu více soustředit na jinou dráhu, a to konkrétně na dabing. Její hlas jste tak mohli slyšet například v oblíbeném seriálu Zoufalé manželky nebo Divoký anděl.

Na filmy s tátou se dívá s rozporuplnými pocity

Herečka přiznala, že film Všichni dobří rodáci, ve kterém její tatínek hraje jednu z rolí, viděla až po revoluci. Dříve prý neměla možnost.

Film zhlédla v kině a nebyla schopna ho dokoukat. Popsala scénu, při které tatínek ve filmu umírá a zasypává ho bílé peří.

Svěřila se, že její tatínek trpěl celý život těžkým astmatem. Podle Martiny měl problém s dýcháním, ba dokonce mu dělalo obtíže se vůbec nadechnout.

„Tak když jsem to poprvé viděla, tak jsem musela odejít z kina. To byla smrt v přímém přenosu,“ popsala Martina Menšíková pro Aha!

Zdroj: prehledne24.cz, ahaonline.cz

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články