Syn Ivana Trojana je otci neskutečně podobný. Způsobem, jakým tento mladík dobývá svět, brzy zasáhne i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ivan Trojan
Zdroj: Alena Hrbková, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Nejmladší generaci z rodu Trojanů v herecké branži zastupuje Josef Trojan. Syn úspěšného českého herce a držitele tří Český lvů svému otci začíná šlapat na paty. O poslední velkou roli ve filmu Šarlatán se s ním dokonce dělil. Proč nedokončil školu a čím se kromě herectví živí?

Rodina Trojanových je doslova protkána uměleckými talenty. Začít můžeme u Ladislava Trojana, který se narodil v roce 1932 a od osmi let se angažoval v ochotnickém divadle.

Vystudoval DAMU, prošel několika divadly a nejvíce se proslavil rolí v seriálu Tři chlapi v chalupě.

Jaký otec, takový syn

Jeho potomci Ivan a Ondřej se v profesním světě nevzdálili. Oba se také dali na hereckou kariéru. Ivan je dnes jedním z nejúspěšnějších českých herců, zatímco jeho bratr Ondřej má za sebou jako režisér nominaci na Oscara, a to za film Želary.

Nejmladší generace už má také svého úspěšného zástupce ve filmovém světě. Druhý nejstarší syn Ivana Josef mu totiž začíná fušovat do řemesla a jde mu to moc dobře.

Aby taky ne, když má čistokrevnou hereckou výbavu. I jeho maminka Klára Pollertová-Trojanová je totiž úspěšnou českou herečkou. Její kariéra byla protkána i rodinnými úspěchy. S Ivanem vychovávají celkem čtyři syny.

Zdroj: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Začínal už jako dítě

Josef se před kamerou poprvé objevil ve svých čtyřech letech v pohádce Anděl páně, kde v hlavní roli zářil jeho otec. Pak měl šestiletou pauzu a v roce 2011 se objevil ve snímku Smíchov pláče, Brooklyn spí. Následovaly seriály Svět pod hlavou a Dáma a král.

Mezitím studoval gymnázium, ale ve třetím ročníku ze školy odešel. Důvodem bylo to, že mu nevyhovoval systém českého školství a rozhodl se raději vzdělávat sám. Rozhodně však neztrácel čas lelkováním a pracoval na sobě.

V mezičase si přivydělával prací na recepci nebo ve sklárně.

Velké role na něj čekají

V roce 2019 dostal poprvé hlavní roli ve filmu Abstinent. Definitivně tak ukázal, že není pouze nositelem slavného jména, ale talentovaným mladým umělcem.

Zatím jeho největším úspěchem byla role v životopisném snímku Agnieszky Holland Šarlatán, kde se po letech objevil s otcem a rovnou si střihli stejnou postavu. Film slavil úspěch i v mezinárodním prostředí.

Josef nedávno oslavil dvacáté narozeniny a svým rodičům je nejen velmi podobný, ale je také stejně talentovaný. Rozhodně o něm ještě uslyšíme.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články