Prohnaný magnát J. R. z Dallasu se změnil v bezbranného staříka. Své rodině zatápěl až do posledního dechu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
bobby dallas
Zdroj: Profimedia

V seriálu Dallas hrál Larry Hagman bezskrupulózního magnáta J. R. Ewinga. Život slavného herce životem provázely skandály a nemoci, které se mu nakonec staly osudnými.

Larry Hagman se narodil roku 1931 v Texasu. Umění měl v krvi, protože jeho matka Mary Martin byla úspěšná tanečnice a zpěvačka. Vzornou matkou ale nebyla.

Malý Larry si ji užil jen na natáčení a jinak žil s prarodiči. V devatenácti letech odešel do Anglie, kde poznal i svou ženu. Do USA se vrátil nejen jako ženatý muž, ale i otec dvou dětí.

Když se vrátil, čekalo na něj pár seriálových rolí. Z nejúspěšnějších, než se stal prohnaným magnátem v Dallasu, zmiňme třeba Here We Go Again a I Dream of Jeannie, který se vysílal pět sezón a Larryho dostal do povědomí televizních diváků.

Největší seriálový zloduch

„Muž, kterého budete až zamilovaně nenávidět“. Tak zněl slogan k seriálu Dallas, který se na televizních obrazovkách objevil v roce 1978.

Larry Hagman v něm ztvárnil bezpáteřního miliardáře „Džejára“ Ewinga. Reklamní slogan rozhodně nepřeháněl. Herec se může pochlubit šesti cenami Digest Award pro největšího seriálového zloducha, v čemž nemá konkurenci.

Dallas se stal mezi diváky neskutečně populárním. Televize CBS ho vysílala mezi lety 1978 až 1991 a po seriálu MASH se stal druhým nejúspěšnějším pořadem v historii. Jen v USA každý díl sledovalo okolo čtyř milionů diváků. Seriál byl populární i v jiných zemích, u nás se dočkal mnoha repríz.

I herec si svou roli zamiloval. Podle svých slov ji měl ze všech nejraději, i když se kvůli ní občas dostával do zvláštních situací. Jednou ho jedna paní zbila na ulici kabelkou. Prý za to, co prováděl v Dallasu.

Šampaňské místo jídla

Jako „Džejár“ byl neskutečně populární a dokázal padoucha zahrát excelentním způsobem. Ale sláva měla i stinnou stránku. Během natáčení holdoval alkoholu a denně vypil k snídani a k obědu vždy jednu lahev šampaňského. Večer se už dorazil „jen“ vodkou.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Denně dokázal vypít až čtyři lahve šampaňského, před kamerou ale dokázal fungovat normálně.

Alkoholem si zadělal na pořádný problém, kompletně si zničil játra a v roce 1995 jej překvapila rakovina.

Život mu zachránila transplantace a tím skončil i s milovaným alkoholem, se kterým koketoval už jako dospívající.

Marihuanou proti rakovině

Alkohol nicméně nebyl jedinou drogou, kterou herec vyzkoušel. Díky Jacku Nicholsonovi začal užívat i marihuanu, přestože mu slavný herec radil, aby ji nekombinoval s alkoholem.

Kromě ní zkoušel i halucinogenní houby či LSD. Marihuana herci zachutnala a prohlásil, že až zemře, byl by rád, aby jeho popel rozsypali na pole osázené marihuanou a pšenicí a upekli z toho obrovský marihuanový koláč. Tím by si jej připomněli.

Přestože v životě to byl pořádný rebel, celý život strávil s jednou ženou, se kterou byl padesát sedm let. Měli spolu dceru Heidi a syna Prestona. Heidi ve své biografii, kterou vydala v roce 2016, naznačila, že padouchem byl i v osobním životě.

Heidi tvrdí, že svého otce nikdy neviděla střízlivého. Prý byl neustále pod vlivem alkoholu a drog. Měl milenky, které všichni znali, byly součástí jejich životů a chodily k nim na večeři. Dokonce se svěřila, že v jejich domě nebyl nikdo, koho by neviděla nahého. Její otec zkrátka miloval život se vším všudy.

Ani veganství mu nepomohlo

V roce 2011 se mu nečekaně vrátila rakovina a herec proti ní bojoval třeba veganstvím. Zhubl jedenáct kilogramů. Díky veganské stravě se cítil ve formě a se zlepšením jeho stavu byli spokojeni i lékaři. Byl pevně rozhodnutý, že rakovinu opět porazí.

V době, kdy bojoval s rakovinou, se vrátil jako „Džejár“ Ewing. Necítil se prý moc dobře, ale byla to právě práce, která mu dodávala hodně síly. Ty ho navždy opustily 23. listopadu 2012, kdy ve věku osmdesáti jedna let zemřel v dallaské nemocnici.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články