Proslavil se jako ten, co dostal Stiflerovu mámu. Sympatický herec nešetří úsměvy a už nepřipomíná nudného studentíka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Finch
Finch

Ve filmové sérii Prci, prci, prcičky působil jako nudný šprt, který se do paměti diváků i svých filmových kamarádů dostal tím, že sbalil Stiflerovu mámu. Z Eddieho Kaye Thomase se ale vyklubal velký sympaťák.

Eddie Kaye Thomas se narodil v New Yorku v roce 1980 a s hereckou kariérou začal už v sedmi letech na prknech, co znamenají svět. Debutoval v seriálu Bojíte se tmy?, zahrál si i v seriálu Právo a pořádek, ale role, kterou udělal díru do světa, byla ta v Prci, prci, prcičkách.

Zatímco jeho filmoví kámoši chtěli o panictví přijít co nejdříve, jemu to bylo v podstatě jedno.

Když ale Finch potkal Stiflerovu matku, věděl, že jen ona je ta pravá a jen s ní o „to“ chce přijít. A to se také stalo. Nakonec ho Jeanine Stifler sbalila na večírku, nezkušený studentík si s ní užil noc svého života a v sexu se naučil za jednu noc více než jeho kamarádi za celý rok.

Role, se kterou přišla sláva

Bylo mu teprve sedmnáct let, když se zúčastnil konkurzu na roli Paula Finche v teenagerovské komedii Prci, prci, prcičky.

Zahrál si zde kluka, který neodolal filozofii ani zralé ženě, přesněji matce svého kamaráda. V té době na něj ženy zřejmě moc neletěly, ale Thomas věkem vyzrál ve velmi pohledného muže.

Po letech přiznal, že je velmi vděčný za to, že získal pro něj tak zásadní roli už v tak nízkém věku.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Sám říká, že všichni herci měli velké štěstí a ani zřejmě v té době sami netušili, jak obrovská sláva s filmem přijde. A měl pravdu. Filmová série se dočkala čtyř dílů, poslední s názvem Prci, prci, prcičky: Školní sraz natočili v roce 2012.

Z nudného studenta krasavcem

Thomas si zahrál ve všech pokračováních, ale nechtěl zůstat jen „tím“ Finchem z filmu pro náctileté. Díru do Hollywoodu sice neudělal, ani jeho filmovým kamarádům se nepodařilo překonat své kultovní role, zahrál si ale v několika filmech a seriálech.

Diváci si jej mohou pamatovat z obou snímků Zahulíme, uvidíme.

Ve svých skoro čtyřiceti letech už vyjukaného klučinu dávno nepřipomíná. Dospěl, vyzrál a fanynky by mu dnes stoprocentně k nohám padly.

Sluší mu strniště i klobouček, který rád nosí. A pyšný může být i na svou postavu. Když se totiž nevěnuje herectví, velmi rád hraje fotbal.

Ten mu ostatně šel i v minulosti. Herec v dospívání dostal nabídku hrát fotbal profesionálně. Sympaťák, kterému to na veřejnosti vždy sluší a nešetří úsměvy, ale roli fotbalisty odmítl. Chtěl se totiž věnovat herecké kariéře. A vypadá to, že se rozhodl správně.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články