Odvážný Roman Vojtek vyrazil ven jen v beranici, oblečení nechal doma. Ukážeme vám, co vyváděl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Roman Vojtek
Zdroj: Profimedia

Oblíbený herec Roman Vojtek je nějak často k vidění venku jen spoře oděný. Ačkoliv se to zdá jako výsledek pomatení mysli, opak je pravdou. Roman to má samozřejmě v hlavě srovnané a jeho výlety do zimy bez huňaté bundy a dalšího oblečení mají své opodstatnění.

Letos snad nenajdete člověka, který by nepropadl otužování. Tato metoda posilování obranyschopnosti se zalíbila i oblíbenému herci Romanu Vojtkovi, který se do ledu nakládá pravidelně.

Úspěšný český herec Roman Vojtek pochází ze Vsetína, kde se narodil v roce 1972. Než v sobě objevil umělecký talent, vyučil se seřizovačem obráběcích strojů a jako soustružník pak chvíli pracoval.

Stroje vyměnil za divadelní prkna

Poté se vydal do Brna a přihlásil se na JAMU, kde vystudoval muzikálové herectví. Jelikož je velmi pohybově a také hlasově nadaný, už během studia měl možnost vystupovat v Městském divadle Brno.

Od konce devadesátých let se začal objevovat také před kamerou v menších rolích. Divákům se více představil až v roce 2005 v nekonečném seriálu Ulice, kde ztvárnil pohledného tělocvikáře Hynka.

Vytančil si krásný titul

O rok později předvedl svůj taneční um také v prvním ročníku populární televizní show StarDance, kterou vyhrál. Jako první měl možnost zvednout nad hlavu trofej pro krále tanečního parketu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Roman Vojtek (@roman.vojtek)

Definitivně se proslavil až díky úspěšnému rodinnému seriálu Vyprávěj, kde ztvárnil hlavní roli Karla Dvořáka. V průběhu pěti řad byl odvyprávěn příběh rodiny Dvořákových na pozadí různých historických událostí.

V roce 2012 si zahrál také hlavní postavu ve štědrovečerní pohádce Dvanáct měsíčků. Mimo filmy a seriály je aktivní hlavně v divadelních muzikálech.

Pyšný otec a influencer

Z prvního manželství má dceru Editu a syna Benedikta. Jeho druhou manželkou se stala o patnáct let mladší herecká kolegyně Petra Vraspírová, která mu před pár měsíci porodila syna Nathaniela.

Pyšný tatínek tří ratolestí se snaží udržovat ve formě. Tuto zimní sezónu se stalo hitem otužování. I on se proto pravidelně v čepici noří do ledové vody a tuží tak svůj organismus.

Všechny tyto aktivity sdílí se svými fanoušky na Instagramu, kde je velmi aktivní a úspěšný, což dokládá i fakt, že už dokázal nasbírat více než sto tisíc sledujících.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články