Duo Těžkej Pokondr už je minulostí. Podívejte se, jaká ucha byli Ondráček s Pokorným na začátku kariéry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pokondr
Zdroj: Profimedia

Vtipné duo Těžkej Pokondr už je sice minulostí, ale kdysi dokázali se svými vtipnými texty vyprodávat koncerty a na kontě mají několik alb. Jak dnes vypadají hlavní protagonisté a jak se ke kapele dostali?

Populární hudební duo Těžkej Pokondr se velké slavě těšilo hlavně v devadesátých letech, kdy svými parodiemi na slavné písně bavili celé Česko. Kdo tehdy neznal hit Máma má rýmu, byl absolutně mimo.

Humor jim byl vždy vlastní

Duo tvořili Miloš Pokorný a Roman Ondráček, oba rodáci z Prahy. Název skupiny byl odvozen z prvních písmen jejich příjmení.

Oba začínali v rádiu, kde si sem tam rádi zavtipkovali při komentování aktuálního dění, a zrodil se nápad vytvořit skupinu. Ačkoliv ani jeden z nich nemá velký hlasový rozsah, sklízeli velké úspěchy.

Texty k písním psal Roman Ondráček a často jim vypomáhali další známí písničkáři jako Lou Fanánek Hagen, Ondřej Hejma nebo Xindl X. Na svém kontě mají mnoho alb a s nimi také spoustu hitů.

Nebáli se dělat si legraci i z politiků

Texty byly odjakživa plné humoru, psané chytlavou obecnou češtinou s použitím středočeského dialektu a slangu.

Svými písněmi dokázali vždy rychle reagovat na aktuální dění. Například v roce 2011 došlo k incidentu Václava Klause s protokolárním perem v Chile a Pokorný s Ondráčkem vytvořili na melodii písně Live Is Life text Prejs to čmajz.

Díky svému humoru dostali postupem času prostor i jinde. Stali se z nich moderátoři, a to jak v televizi, tak v rádiu.

Tezkej Pokondr

Martin Přibyl / CNC / Profimedia

Dnes už je duo minulostí

Pár měsíců v roce 2011 zkoušeli svou vlastní talk show Pokondr Live v přímém přenosu. Od roku 2010 pak dlouhých sedm let působili v ranním vysílání Frekvence 1.

Z rádia po sporu s vedením ohledně pozvaných hostů odešli. V roce 2019 se definitivně rozpadlo také duo Těžkej Pokondr.

Dnes funguje Roman Ondráček sám v rámci skupiny Lehkej Pokondr a Rakeťáci.

Ačkoliv od dob vzniku této úspěšné kapely uběhlo už více než dvacet let, oba hlavní protagonisté vypadají i s šedinami stále velmi dobře. I když už nepůsobí společně, humor jim nechybí.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články