Martin Hofmann byl v mládí pořádný rebel. Takto Luďana z Mostu ještě neznáte

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Martin Hofmann
Zdroj: Profimedia

Martin Hofmann se divákům do povědomí zapsal hlavně díky svým rolím v oblíbených českých seriálech. Je velmi talentovaný a dokáže zahrát vážnou i komediální roli. Charismatický herec prošel v průběhu let proměnou vizáže a v mládí byste ho stěží poznali.

Rodák z Českých Budějovic Martin Hofmann se v poslední době nejvíce proslavil jako prostořeký Luďan z komediálního seriálu Most, který sklidil velký úspěch.

Vázat se nechtěl

Herectví se věnoval už od dětství, kdy docházel do dramatického kroužku, který vedla Jana Hlaváčová. Divadlo ho chytlo a po gymnáziu vystudoval DAMU.

Už během studií začal vystupovat v divadle Rokoko a po ukončení studia zde nastoupil do angažmá. Být někde nastálo mu ale příliš nevyhovovalo, a tak se rozhodl být na volné noze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Hofmann (@mhofmann.cz)

Ani tak neměl nouzi o práci a postupně se začal prosazovat i před televizní kamerou. V té době nosil krátce střižený účes a působil dost rebelsky, což sám přiznal v nedávném příspěvku na svém Instagramu.

Proslavil ho seriál

Do povědomí diváků u televizních obrazovek se poprvé dostal v roce 2005, kdy nastoupil do nekonečného seriálu Ulice. Jako Jarda Hejl se z konstruktéra proměnil v úspěšného podnikatele.

Příležitosti dostával také u filmu, objevil se například v historickém dramatu Masaryk, v britském válečném filmu Anthropoid nebo v úspěšné komedii Ženy v běhu.

Dokáže zahrát cokoliv

Charismatický herec je velmi talentovaný, a když se mu role líbí, dokáže se poprat s i pokřiveným charakterem padoucha nebo komického ztroskotance.

V minulosti chvíli žil s oblíbenou herečkou Jitkou Čvančarovou, vztah jim sice nevyšel, ale zůstali kamarádi. Od roku 2014 je ženatý a své soukromí si pevně střeží.

Ve dvaačtyřiceti letech je stále velmi atraktivní a rozhodně mu to sluší víc, než když byl v mládí dohola.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články