Bratr hollywoodského skandalisty Charlieho Sheena má něco do sebe. Jeho uklidňující pohled vás chytí za srdce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
charlie sheen
charlie sheen

Emilio Estevez si období velké slávy prožil už před třiceti lety a od té doby se spíš drží ve stínu svého slavného bratra. Na rozdíl od něj se ale snaží prosazovat svou prací, ne skandály na titulcích bulvárních novin. Proč se s bratrem jmenují jinak a jak Emilio vypadá?

Americký herec a bratr známého Charlieho Sheena se narodil v roce 1962 v New Yorku do rodiny Ramóna Estéveze, který vystupoval pod jménem Martin Sheen.

Jeho mladší bratr se narodil jako Carlos Estévez a později si po vzoru otce změnil umělecké jméno na Charlie Sheen.

Obyčejný život

Zpočátku Emilio chodil na klasickou veřejnou školu, ale poté, co se jeho otci začalo herecky dařit, se přestěhovali na Manhattan a Emilio navštěvoval prestižní soukromé vzdělávací instituce. Později se usadili v kalifornském letovisku Malibu.

Když mu bylo jedenáct, dostal svou první videokameru a natáčel krátké scénky na dvoře za domem. Otec byl jeho velkým vzorem a Emilio s ním ve čtrnácti odcestoval i na Filipíny, kde natáčel film Apokalypsa.

Otec byl jeho vzor

Dostal v něm menší roli, která byla nakonec vystřižena, ale po návratu zpět do Kalifornie se Emilio rozhodl filmu věnovat.
Ve škole se zapojil do přípravy hry o veteránech z Vietnamu. Když se rodiče přišli podívat na premiéru, otci jeho výkon vyrazil dech.

Po střední škole odmítl jít na vysokou a rovnou skočil do světa filmu. Odmítl však na rozdíl od svého mladšího bratra vystupovat pod otcovým uměleckým jménem. Nechtěl s ním být totiž srovnáván a zároveň se mu líbily jeho iniciály E. E.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Zlatá osmdesátá

Největší popularity dosáhl v osmdesátých letech, kdy společně s Seanem Pennem, Kieferem Sutherlandem, Patrickem Swayzem a Mattem Dillinem vytvořili skupinku s názvem The Brat Pack neboli generaci drsných mladíků, kteří se často objevovali ve filmech.

Jedním takovým jsou například Mladé pušky, kde si zahrál i jeho mladší bratr Charlie Sheen.

Snímek byl úspěšný a dočkal se pokračování. Na popularitě Emiliiovi v devadesátých letech přidaly ještě komedie ze sportovního prostředí Šampióni.

Poté se postupně začal přesouvat za kameru do režisérského křesla. Ze začátku se angažoval hlavně u seriálů, pod jeho taktovkou vznikaly například některé díly Odložených případů.

Moc úspěchů ale nezaznamenal. S bratrem Charliem si zahráli hlavní role ve filmu Králové sexu pojednávajícím o začátcích lechtivého průmyslu v USA.

Skandálům se snaží vyhýbat

V osmdesátých letech byl ženatý s modelkou Carey Salley, společně mají syna a dceru. Vztah ale nebyl jednoduchý, protože Emilio měl údajně pletky s Demi Moore.

V devadesátých letech byl ženatý se zpěvačkou Paulou Abdul, ale vzhledem k tomu, že Paula chtěla děti a Emilio ne, jejich manželství skončilo krachem.

Osmapadesátiletý herec možná není na první dobrou spojován se svým slavnějším bratrem Charliem, ale podobu rozhodně nezapřou.

Po sérií skandálů, kterými jeho bratr prošel, je možná velmi rád, že si nechal své rodné jméno.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články