Petr (41): Manželka si myslela, že peníze jsou vše. Nestarala se ani o naši dceru, musel jsem ji vyhodit z domu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 50 1
muz 50 1

Petr je dnes šťastný otec, který vychovává sedmiletou dceru. Přiznává, že začátky byly složité a dlouho mu trvalo, než se naučil žít s dítětem sám, na druhou stranu by svůj život za nic na světě nevyměnil. I když si kvůli němu prošel podle vlastních slov téměř peklem.

Kvůli štěstí své dcery a spokojenému životu musel bojovat s vlastní manželkou. Nakonec, když už to vypadalo, že nemá šanci zajistit dceři spokojený život, jeho žena boj vzdala a rozhodla se, že se o malou Aničku postará lépe on. Od té doby je Petr spokojený člověk.

Naše manželství bylo v troskách. Myslel jsem, že dítě ho zachrání

Už když Helena otěhotněla, bylo její manželství s Petrem v rozpadu. „Když mi oznámila, že čeká dítě, netušil jsem, jak se to stalo. Zkrátka jsme jeden z těch případů, kdy antikoncepce tak úplně nefungovala. Ale já se na dítě těšil a nějaký čas to vypadalo, že i Helena se změní. Byl jsem ale naivní, když jsem si to myslel,“ vzpomíná Petr.

Zdroj: 123RF.COM

Zatímco on denně pracoval, Helena předstírala, že si hledá přes internet vhodné zaměstnání. Poté, co otěhotněla, přestala dokonce i s tím. „Řekla mi, že ji bude dítě potřebovat doma, že se prý mám starat sám. Myslel jsem, že na podpoře ještě nějaký čas vydržíme, jenomže ona začala moje peníze využívat na věci, které jsme nepotřebovali.“

O dítě se nikdy nestarala. Nakonec jsem jí řekl, ať si najde jiné bydlení

Petr netušil, jak se ženou mluvit. Od doby, co dostala výpověď v práci, si sice dokázala zajistit finanční podporu od úřadů, jenomže peněz jí chodilo málo, a proto se začala zajímat o to, co jí může dát její manžel. „Už jsem pro ni nebyl k ničemu jinému než k tomu, abych každý měsíc přinesl domů výplatu. Když jsem ji neodevzdal, hádali jsme se. Když jsem ji odevzdal, nakoupila zbytečnosti,“ vypráví.

Zdroj: 123RF.COM

Jeho žena chodila za jeho peníze nakupovat nebo sedět do kavárny s kamarádkami. A malá Anička zůstávala většinou doma s chůvou. „Já musel pracovat. Nedokázal jsem pochopit, proč její matka nepracuje, když stejně není doma s dítětem. Jednoho dne už jsem to nevydržel a řekl ženě, že se chci rozvést, aby si našla nové bydlení.“

Petr nebyl překvapený, když mu Helena za pár dní řekla, že se stěhuje ke kamarádce, kde ovšem nemůže mít Aničku s sebou. „Řekla mi, že se mám o malou postarat. Až si prý najde bydlení, u soudu mi ji sebere,“ vzpomíná Petr. Toho se také dlouho bál. Helenin právník se totiž postaral o to, že dcera půjde výhradně do matčiny péče.

Helena ale před podepsáním rozvodové smlouvy polevila. „Řekla mi, že se sotva dokáže postarat o sebe. Prý by dceru nezabezpečila,“ vypráví Petr. S jejím rozhodnutím souhlasí. „Moje žena možná udělala v životě některá špatná rozhodnutí. To, že se vzdala dcery, bylo ale jedno z nejlepších.

Myslel jsem, že bude chtít Aničku někdy třeba vidět. Ale to se nestalo a já se brzy přestal zajímat.“ Co teď Petrova bývalá žena dělá, není známo. Petr je ale rád, že má dceru doma a může ji vychovávat jako správný rodič.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články