Vrah s kyselinou: Své oběti doslova rozpouštěl do posledního kousku. Jejich majetek pak rozprodával

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
John George Haigh
Zdroj: Profimedia

Jmenoval se John George Haigh. Narodil se v červenci roku 1909 ve Stamfordu a po čase se jeho příběh stal známým po celém světě. Chlapec, který žil jako malý v izolaci, vyrostl v jednoho z nejvynalézavějších sériových vrahů v historii země.

Haightovi rodiče byli členy plymouthského bratrstva. Šlo o sektu vyznávající velmi strohý styl života. Jejich syn byl většinu mládí uzavřen na dvorku za vysokou zdí, přes kterou neviděl do okolí.

I když se po čase snažil socializovat, vzhledem tomu, že v brzkém věku neměl žádné kontakty ani přehled o světě „za zdí“, s tím měl velké problémy. Míval podle svých slov opakující se noční můry a začaly se u něho objevovat deprese.

Problémy léčil hudbou

Jako mladý se Haigh začal učit hrát na klavír. I když byl samouk, poměrně se mu dařilo. Když dospěl a mohl se konečně naučit tomu, co se děje tam venku, začal studovat a po dosažení stipendia se stal vokalistou ve wakefieldské katedrále.

Jenomže svého hudebního snu se nakonec vzdal. Vyučil se motorovým technikem a po nějakém tom roce fyzické práce si začal přivydělávat díky známostem jako úředník v pojišťovně a reklamní společnosti.

Kvůli podezření z krádeží odsud byl brzy vyhozen. A tehdy se v něm jeho vzpomínky na mládí, deprese a všechno to, čím si prošel v posledních letech, smíchaly a způsobily to, že začal být agresivní a mít touhu po zabíjení a majetku.

Zabil bývalého zaměstnavatele

První obětí kyselinového vraha byl jeho bývalý zaměstnavatel, kterého vinil z toho, že přišel o práci. Když ho jednoho náhodného dne potkal, pod záminkou, že s ním chce mluvit, ho vlákal do sklepa.

Zde ho udeřil do hlavy a omráčeného ho dal do sudu s kyselinou sírovou. O dva dny později se vrátil a zjistil, že se tělo zcela rozpustilo. Tekutinu vylil do odpadu. Uvědomil si, že když neexistuje žádné tělo, nebude policie pátrat po žádném vrahovi.

Začal zabíjet pro peníze

Později Haighovi došlo, že by mohl vraždit pro peníze. Jako prvních se zbavil svých rodičů, se kterými měl odmalička spory. Pak zabil ještě několik dalších lidí. Za pomoci falešných dokladů pak rozprodával jejich majetek.

Jediné, co si po svých obětech nechal, bylo jedno auto a pes. Právě na základě toho ho ale policie objevila ve spojitosti se záhadnými zmizeními lidí kolem něho. Haigh se pak u výslechu ke všemu doznal.

Oficiální čísla

Haigh se přiznal k celkem devíti vraždám. Obviněn byl ale podle důkazů nakonec pouze ze čtyř z nich. K těm patřily vraždy jeho rodičů, bývalého vedoucího z pojišťovací firmy a doktora, který mu odmítl pomoci s jeho zdravotními problémy.

I když muž trval na svém, že v kyselině rozpustil ještě další těla, nakonec bylo v oficiálních protokolech uvedeno, že není zcela jasně známo, co se s těmito lidmi stalo.

John George Haigh byl odsouzen k trestu smrti. Oběšení proběhlo 10. srpna 1949. Ačkoli si původně myslel, že jsou jeho vraždy dokonalé, nakonec mu přece jenom policie přišla na stopu. Ukázalo se, že ani jeden z nejdůmyslnějších vrahů nedokázal najít způsob, jak unikat policii věčně.

Zdroj: oldpolicecellsmuseum.org.uk, wikipedia.org, murderpedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články