Joe Metheny: Oběti prý porcoval do hamburgerů a prodával ve stánku. Kde je pravda?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Burger Metheny
Zdroj: Shutterstock

Joe Metheny je americký sériový vrah, který je mnohdy označován také za kanibala, ačkoli nebylo zcela prokazatelně zjištěno, že by své oběti pojídal. Údajně své oběti porcoval do hamburgerů a prodával ve stánku. Jisté je jen to, že si je vybíral z řad alkoholiků a drogově závislých, ačkoli sám byl jedním z nich. Jaký k tomu měl důvod?

Metheny, jak při jeho obhajobách mnohokrát uvedli také jeho právníci, měl velmi komplikované dětství. Byl údajně zanedbáván svými rodiči, jeho otec byl silný alkoholik, který ho mnohdy velmi tvrdě fyzicky trestal.

Matka se nedokázala otci postavit na odpor a několikrát poslala na delší dobu syna žít k cizím rodinám. Joe měl dalších šest sourozenců, kteří podobně jako on trpěli nedostatkem pozornosti rodičů.

Odešel k armádě a rodině se vyhýbal

Už v brzkém věku Joe Metheny odešel k armádě. Nebylo to něco, po čem toužil, ale nechtěl už dál trávit čas se svou rodinou, která ho jen využívala. Matku přestal kontaktovat úplně, jeho otec po čase zemřel.

Později policii matka Methenyho vypověděla, že působil v armádě v Německu. On sám ale tvrdil, že sloužil ve Vietnamu. Stejně tak, jako je nejistá tato informace, i veškeré další jsou velmi sporné, a není proto zcela jasné, co vlastně celé roky dělal.

„Pokud byl zanedbáván, tak leda svou vlastní chybou. Nikdy jsem neudělala nic špatně. Všechno, co říká, jsou výmysly,“ uvedla u soudů jeho matka, která podle psychologů byla jednou z příčin, proč začal vraždit.“

První tělo objevili po dvou letech

První vražda, kterou Metheny provedl, se odehrála v roce 1994. Tehdy zavraždil téměř čtyřicetiletou ženu a její tělo pohřbil nedaleko továrny, ve které pracoval. Tady zůstalo neobjeveno déle než dva roky.

K dalším vraždám došlo v roce 1995 a 1996. Náhodné oběti měl Joe Metheny podle vyšetřování zabít sekerou. Šlo o problémovou skupinu lidí, která se zapletla s alkoholem a drogami.

Sám Metheny měl podle nadřízených z armády také kdysi problémy právě s pitím a užíváním drog. Ze dvou pozdějších vražd nakonec kvůli nedostatku důkazů nebyl Metheny obviněn.

Koncem roku 1996 Metheny zavraždil dívku jménem Lynn Spicer. S ukrytím těla požádal o pomoc přítele, což ho nakonec dostalo do problémů. Přítel totiž nahlásil policii nejen tuto vraždu, ale také tělo ukryté u továrny.

Potvrdily se pouze dvě vraždy

Poté, co byl Metheny dopaden, se začal přiznávat k dalším a dalším vraždám. Nakonec se ukázalo, že mohl zabít celkem až třináct lidí. Jenomže důkazy se našly pouze pro dvě z těchto vražd. Oficiálně proto byl odsouzen pouze za ně.

Jelikož šlo o vraždy, které byly velmi brutální, a navíc u nich bylo potvrzeno také sexuální násilí, stačilo to k tomu, aby byl pachatel odsouzen na doživotí bez podmínečného propuštění.

Tento trest se v roce 2000 změnil. Ačkoli si vrah až do své smrti v roce 2017 odpykával trest ve vězení, byla mu navržena také možnost podmínečného propuštění. Té se ale nedočkal.

Zdroj: allthatsinteresting.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články