„Vražedná zmrzlinářka“ zabila a rozřezala manžela i milence. Nakonec ji poslali do mužské věznice

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Carranza Estibaliz
Zdroj: Profimedia

Píše se rok 2011 a v soudní síni sedí půvabná drobná brunetka s velkýma hnědýma očima. Podle jejího vzezření by nikdo nečekal, že si za okamžik vyslechne doživotní trest, který si má dokonce odpykat v mužské věznici. To je osud Estibaliz Carranzové známé také jako „vražedná zmrzlinářka“.

Estibaliz Carranza se narodila v roce 1978 v Mexiku. Zanedlouho se ale s rodnou přestěhovala do Španělska. Vzhledem k tomu, že byla velmi inteligentní, rozhodla se odjet do Německa, kde studovala ekonomii. Možná ale jen chtěla utéct od svého otce, který byl podle jejích slov násilnický.

Nakonec se seznámila s Holgerem Holzem, které ho si vzala a s nímž se odstěhovala do Rakouska, kde si otevřeli malou zmrzlinárnu a cukrárnu.

Bývalý muž se nechtěl odstěhovat, tak skončil v mrazáku

Rodinná idylka ale příliš dlouho nevydržela. Esti u soudu později vypověděla, že ji manžel psychicky i fyzicky týral. Tak si našla náhradníka, a to Manfreda Hinterbergera. S manželem se sice rozvedla, ten ale odmítal opustit jejich společný byt, což mladou ženu velmi štvalo. Nakonec se rozhodla to vyřešit po svém.

Podle webu Murderpedia svého bývalého manžela třikrát střelila, když seděl v křesle a pracoval na počítači. „Nikdy jsem si nemyslela, že by mi to mohlo projít. Bylo 15 hodin. Venku byly děti, bylo hezké počasí, někdo to musel slyšet,“ řekla podle webu Carranzová.

Dlouho nevěděla, co si počít s tělem. Tak jej tři dny nechala prostě v křesle. Nakonec si koupila motorovou pilu a svého exmanžela rozřezala a uložila do svých mrazáků ke zmrzlinám.

Přítel dopadl stejně jako exmanžel

Bohužel ani Manfred, se kterým začala záhy žít, její představy o pravé lásce nenaplňoval. Údajně měl mít řadu milenek. Esti přitom kvůli němu podstoupila několik plastických operací. Jedna jejich milenecká hádka se mu ale stala nakonec osudnou.

„Otočil se obličejem ke zdi a začal chrápat,“ řekla soudu Carranzová. „Byla jsem tak naštvaná. Měla jsem zbraň pod matrací. Vyndala jsem ji, nabila a vystřelila,“ citoval vražedkyni web HuffPost.

Tělo opět rozřezala a uložila ke svému bývalému manželovi do mrazáku. Nakonec všechny ostatky vyndala a zabetonovala do květináčů ve sklepě své provozovny.

Už to vypadalo, že vše dopadne pro mladou vražedkyni dobře. To se ale změnilo, když jí v roce 2011 přišli opravit trubku do sklepa její cukrárny. Opraváře překvapil nesnesitelný zápach, který je dovedl až ke kusům těl. Ty byly nepříliš povedeně zabetonovány v květináčích.

Byla poslána do mužské věznice

Estibaliz Carranzová byla nakonec odsouzena k doživotnímu žaláři. Soudní znalci ji označili za člověka s velmi závažnými mentálními a psychickými potížemi, který nemá šanci na nápravu. Dokonce z ní měl soud takový strach, že ji poslal odpykat si trest do mužské věznice.

Zajímavé je, že žena byla v době svého zatčení ve druhém měsíci těhotenství se svým tehdy novým přítelem. Ten si ji dokonce ve vězení i vzal. Syn, kterého porodila, jí byl okamžitě odebrán a nyní se o něj stará jeho otec v Barceloně.

Zdroj: Murdepedia, HuffPost, OnlyU

Autor: Markéta Světlá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články