Ničivý požár zabil pět dětí. Nikdy se ale nenašly žádné jejich ostatky

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pozar
Zdroj: Shutterstock

Sodderovi byli obyčejná rodina. Vše se ale změnilo na Štědrý den roku 1945, kdy jejich dům lehl popelem. Z deseti dětí jich pět zůstalo uvězněných v domě. Posléze se ukázalo, že po nich nezůstaly žádné ostatky. A tím série podivných okolností teprve začala.

George a Jennie Sodderovi pocházeli z Itálie a bydleli i se svými deseti dětmi ve velkém rodinném domě ve Fayetteville v Západní Virginii. 24. prosince 1945 bylo doma devět dětí a oba rodiče.

Snažili se děti vyprostit

Ten den došlo k strašné tragédii — dům začal hořet. Čtyřem dětem i rodičům se podařilo uprchnout. Zbylých pět sourozenců ale zůstalo uvězněných v patře hořícího domu.

Otec neváhal a snažil se do domu dostat a děti zachránit. Nemohl však najít žebřík, který nebyl na svém obvyklém místě. Rozhodl se postavit pod okno auto, ze kterého chtěl do domu vylézt, ale nedařilo se mu nastartovat. A to byl teprve začátek.

Popel bez kostí

Rodiče tedy museli vyčkat na příjezd hasičů. Ti dorazili až v osm hodin ráno. Po necelé hodině se jim konečně podařilo dostat plameny pod kontrolu. Z domu nezbylo téměř nic.

Co bylo ovšem šokující, že se v domě nenašly ani jedny ostatky některého z pěti dětí, které v domě zůstaly. Velitel hasičů se domníval, že žár byl tak veliký, že zpopelnil kromě těl i jejich kosti.

To však vyvrátil vedoucí krematoria, který tvrdil, že kosti se nespálí ani po několika hodinách v peci, která má teplotu více jak 1000 stupňů.

Byla to něčí pomsta?

Přiživší členové rodiny se tak začali více a více přiklánět k verzi, že děti v době požáru v domě vůbec nebyly. Na to konto se začala objevovat různá svědectví, která tvrdila, že zahlédla děti s cizím člověk v autě či na autobusové zastávce.

Alleged photograph of Louis Sodder

Zdroj: Neznámý; před nahráním sem mírně upravil Daniel Case, Public domain, via Wikimedia Commons

Rodiče si také vzpomněli na zvláštní návštěvy, které se u nich před požárem objevily. Nejprve to byl muž, který u nich sháněl práci. Měl jim říci, že jejich pojistky jednou způsobí požár. Dále to byl muž, který otci vyhrožoval za jeho výroky proti Mussolinimu.

Co vlastně požár způsobilo?

Podle výsledů vyšetřování zavinily požár elektrické rozvody, rodina však tvrdila, že během požáru stále svítilo vánoční osvětlení. Pojistky tedy musely fungovat.

Rodina se nevzdala a najala si soukromého detektiva. Nechala znovu prohledat místo u domu. Nakonec se tam nějaké kosti našly, jak se ale později ukázalo, jednalo se o kosti z místního hřbitova. A věkově neodpovídaly pohřešovaným dětem.

Rodina hledá dál

Vlnu naděje v rodičích vzbudil dopis, který dostali roku 1967. Byla v něm fotografie mladého muže, který zdánlivě připomínal jednoho ze ztracených synů. Na fotografii bylo napsáno Louis Sodder, miluji bratra Frankieho. Ale ani tento dopis rodinu nikam nedovedl.

Otec zemřel dva roky poté a matka v roce 1989. Poslední přeživší, nejmladší dcera Sylvia, zemřela roku 2021. Její dcera jí slíbila, že i nadále bude pokračovat v pátrání a pokusí se zjistit, co se vlastně tehdy stalo.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články