Anděl smrti: Mohl zabít až 400 lidí. Z tohoto příběhu vám přeběhne mráz po zádech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Charles Cullen
Zdroj: Profimedia

Říkal si Anděl smrti. Jeho řádění ale anděla nepřipomínalo ani v nejmenším. Charles Cullen za svůj život zabil prokazatelně 29 lidí, podle některých teorií ale možná stojí za smrtí až 400 osob. Jak je to možné? Z jeho příběhu vám přeběhne mráz po zádech.

Cullen měl velmi komplikované dětství. Když mu byl necelý rok, zemřel jeho otec, který jakožto řidič autobusu rodině příliš peněz nezanechal. Narodil se do rodiny s dalšími sedmi dětmi, z nichž dvě zemřeli ještě před dospělostí.

Když byl Cullen alespoň trochu schopný se starat, pomáhal matce s péčí o bratry a sestry. Byl ale neustále ve stresu a nic ho nebavilo. Když zemřela při autonehodě jeho matka, Cullena doma už nic nedrželo.

Dostal se do armádní nemocnice

Cullen se rozhodl začít sloužit vlasti. Byl poslán k oddílu ponorkové divize, kde ho ale mnohem více než útok zajímala pomoc lékařům. Proto byl nakonec převelen do armádní nemocnice, kde se stal zdravotníkem.

Po odchodu z armády si udělal další zdravotnické kurzy a dostal se až k práci na popáleninovém centru. Tady poprvé vraždil. Přidával pacientům do infuzí látky, které je mohly stát život. Prokazatelně se mu podařilo zabít soudce Johna W. Yenga, který byl pravděpodobně jeho první obětí.

Později ho žena nahlásila za domácí násilí a rozvedla se s ním. Za to Cullen trestán nebyl, když ale po nějakém čase násilně vnikl do domu své nové přítelkyně a ji i jejího syna napadl, potvrdilo se, že měla jeho exmanželka pravdu.

Cullen se ke všemu doznal, a nakonec vyvázl s podmínkou. I když měl záznam v rejstříku a byl psychicky nestabilní, našel si další práci v nemocnici.

Tam pokračoval s pokusy o vraždy. Několik lidí přišlo o život a vedení nemocnice pojalo podezření, že by v tom mohl mít Cullen prsty. Místo toho, aby se celá situace nahlásila, byl zaměstnanec vyhozen.

Vyšetřování zahájila až další nemocnice

Cullen se jako Anděl smrti nevzdával. Nastoupil do nemocnice St. Barnabas v Allentownu. Teprve tam si po nějaké době spojili zvýšení úmrtnosti pacientů a léky nalezené v odpadkovém koši s nově příchozím zaměstnancem.

V roce 2003 si přestal dávat pozor. Začal se zajímat i o pacienty, které sám neléčil, vyžádal si zdravotní dokumentace případů, u kterých neměl co dělat. Jeho chování bylo podezřelé a zaměstnanci zahájili interní vyšetřování.

To se po čase stalo vyšetřováním policejním, protože byla zjištěna celá řada nesrovnalostí. Nakonec byl Charles Cullen zatčen a sám se přiznal ke všem vraždám, které spáchal.

I když je oficiálním číslem jeho konání 29 vražd, někteří policisté i lékaři mají za to, že i další úmrtí, která v době jeho práce v nemocnicích nastala, mohou být s Cullenem spojena. To už ale nikdy nikdo nepotvrdí. Sám vrah se přiznal, že někdy činů litoval a až dvacetkrát se neúspěšně pokusil o sebevraždu.

Na základě Cullenova příběhu bylo natočeno mnoho kriminálních seriálů a dokumentů, mnoho epizod některých seriálů jím bylo inspirovaných. Anděl smrti se stal symbolem nejednoho příběhu, který dnes lidé sledují v televizi.

Zdroj: criminalminds.fandom.com, wikipedia.org, distractify.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články