Monstrum z Florencie: Dodnes není jasné, zda vraždil sériový vrah, nebo sadistický gang. Oběťmi byly mladé páry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Monstrum z Florencie
Zdroj: Profimedia

Pojmenování „Il Monstro del Firenze“, tedy Monstrum z Florencie, poprvé použil italský reportér Mario Spezi. Označil tak tajemného vraha několika mladých dvojic v případu, kterému policie nemohla přijít na kloub. Vraždy zůstávají i dodnes nerozluštěny.

Vraždy podle lunárních fází

V okolí italské Florencie bylo mezi lety 1968 až 1985 zabito celkem šestnáct lidí. Vrah, nebo vrazi si jako oběti vybírali zamilované páry, které se nacházely v zaparkovaných autech či kempovaly na venkově, nedaleko Florencie. K vraždám docházelo vždy v době, kdy byl měsíc v novoluní. Vrah se navíc nespokojil s „pouhým“ zabitím. Ženám vyřezával genitálie a zohavoval jejich těla.

Vrah, nebo vrazi?

V průběhu let probíhalo dlouhé a náročné vyšetřování. Vyšetřovatelé nakonec dospěli k závěru, že za vraždami zřejmě nestojí jedna osoba, ale pravděpodobně celý sadistický gang.

První dvojice, Antonio Lo Bianco a Barbara Locci

K první vraždě páru došlo v noci 21. srpna 1968. Milenecká dvojice byla zastřelena v městečku Signa na západ od Florencie, zatímco na zadních sedačkách spal Barbařin šestiletý syn. Ten po probuzení našel svou matku a strýce mrtvé a rozběhl se pro pomoc. Jeho otec zatím ležel doma nemocný.

Policie našla oba milence rozstřílené nábojnicemi ráže dvacet dva z Beretty. Podezření padlo na Barbařina manžela. Ten při výslechu zmínil i několik dalších manželčiných milenců, především tři bratry Salvatora, Giovanniho a Francesca Vinci. Ti byli ve svém okolí známí pro své brutální chování a styky s mafií.

Vyšetřovatelé však nakonec zatkli Barbařina manžela, Stefana Meleho. Ten se rozhodl k vraždě přiznat a byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Pravděpodobně byl však nevinný. Neměl vražednou zbraň a své výpovědi několikrát změnil.

Pasquale Gentilcore a Stefania Pettini

Další milenecká dvojice byla zavražděna ve svém autě, šest let po prvních vraždách. Zabiti byli přímo ve chvíli, kdy se oddávali milostným hrátkám.

Muž je nalezen s několika průstřely, tělo ženy má na sobě mimo střelné rány také devadesát šest bodných ran nožem. Pitva také odhalí, že byla znásilněna.

Vyšetřovatelé zjistí, že těla byla střelena stejnou zbraní a náboji stejné ráže jako předchozí dvojice. Jelikož původní podezřelý Stefan Mele si v tu dobu odpykává trest ve vězení, je jasné, že vraždil někdo jiný.

Policie tedy musí začít znovu. Útočit musel sexuální deviant, vraždy nepůsobí jako osobní msta. V hledáčku kriminalistů se ocitají tři muži, nepovede se jim však usvědčit ani jednoho z nich.

Giovanni Foggi a Carmela De Nuccio

V roce 1981 vrah udeří znovu. Čerstvě zasnoubený pár je nalezen v autě, vražedná zbraň je opět stejná. Žena je vytažená z auta, pobodaná a vrah jí vroubkovaným nožem vyřízl ohanbí. Vyšetřovatelé dokonce zatknou podezřelého mladého voyeura. Po třech měsících jsou však nuceni ho pustit. Je totiž spáchána další vražda milenců podle stejného vzorce.

Stefan Baldi a Susanna Cambi

Sadistická vražda další dvojice, která měla těsně před svatbou, je prakticky identická. Žena je stejně zohavená, pachatel si vzal stejnou „trofej“. Použité zbraně, pistole i nůž, se opět shodují s předchozími případy. Policisté jsou již bezradní. Vyšetřování se nepohne ani po dalších třech dvojitých vraždách, jejichž průběh je identický s těmi předchozími.

Vyšetřovatelé pracovali s několika možnými pachateli, od již zmiňovaných bratří Vinciů, až po vraha Pietra Paccianiho. Přestože byli nakonec někteří z nich v 90. letech zatčeni, záhadné vraždy zůstávají dodnes nerozluštěny.

Nakonec přišla policie s domněnkou, že zločiny mohl spáchat sadistický gang, napojený na italskou mafii, který oběti vraždil rituálním způsobem. Celá záhada inspirovala k sepsání množství knih a vzniku několika filmových adaptací. Motiv byl použit například ve filmu Hannibal (2001).

Zdroj: en.wikipedia.org
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články