Vlkodlak Peter: Incestní vztah s dcerou a mnoho mrtvých. Za své činy byl potrestán krutou popravou, která nemá obdoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Peter Stump
Peter Stump

Nejznámější byl pod jménem Peter Stumpp. Říkalo se mu ale také Peter Stubbe nebo Stumpf. Není ani známo, zda to bylo jeho skutečné jméno, možná šlo o pouhou přezdívku, kterou získal kvůli useknuté ruce.


Slovo stump přeloženo do češtiny znamená pahýl. Právě ten měl Peter místo ruky. Podle některých to byl trest za jeho vlkodlačí povahu.

O jeho životě toho není příliš známo

Kromě jména Peter se v některých zdrojích píše také o člověku označovaném jako Abal Griswold. Jaké jméno vlkodlačí muž skutečně nosil nebo kdy se narodil, není ve skutečnosti úplně jasné.

Podle historiků se Peter narodil někdy okolo roku 1525, důležité ale je, že šlo o jeden z nejzajímavějších případů, kdy byl člověk souzen za kanibalismus a za smrt více než deseti dětí.

Peter pracoval jako farmář, některé spisy hovoří o tom, že ovdověl v brzkém věku a vychovával dvě děti, které byly později popraveny společně s ním za spolupráci na jeho zločinech.

Dlouhé mučení vedlo k jeho přiznání

Soud s Peterem byl jedním z nejděsivějších v historii podobných případů. Muž byl dlouho natahován na skřipci, než prozradil alespoň něco málo o tom, čím se zabýval už od svých dvanácti let.

Další hodiny mučení z něho dostaly informace o tom, že už od té doby zabíjel ovce a kozy a pil jejich krev. Později přešel k vraždám lidí, zabil podle doznání čtrnáct dětí a dvě těhotné ženy.

Z jejich těl potom sebral nenarozené děti a ty tepelně zpracované snědl. Tomu všemu přihlížely i jeho dvě děti, s dcerou měl podle některých zdrojů dokonce incestní vztah.

Jeho poprava měla být všem varováním

Peter byl označen za kanibala, přiznal se také k praktikování černé magie, dokonce o sobě mluvil jako o člověku, který se stal vyvoleným a komunikuje se satanem.

Na základě toho všeho byl odsouzen k trestu smrti. Nejednalo se ale o obyčejnou popravu. Jeho tělo bylo natahováno v mučicím kole, kde mu byla postupně z kůže odtrhávána kůže.

Poté mu tupou stranou sekery zlomili žebra, to pro případ, aby se nemohl jako satanův společník vrátit ze záhrobí. Nakonec mu usekli hlavu a jeho tělo spálili společně s těly jeho dětí.

Jako odstrašující případ veřejnosti postavily později autority mučicí kolo se sochou vlka na veřejné prostranství a k němu na kůl napíchly Peterovu hlavu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články