Transvestita Klinger ze seriálu MASH se převlékal za ženu, nyní se změnil k nepoznání

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
MASH Klinger
MASH Klinger

Seriál MASH si získal tisíce příznivců po celém světě. I když se jedná o komedii s válečnou a lékařskou tématikou, právě kvůli komickým zápletkám a skvěle zvoleným postavám se stal legendou.

Trochu přihlouplý Radar, zlý a vypočítavý Frank, sexy vojín Houlihanová, nebo třeba právě transvestita Klinger byli těmi, kteří každý večer divákům kouzlili úsměv na tváři. Jak si žije herec, který ztvárnil vojáka v sukni, dnes?

Byl ateista, ale modlil se k Alláhovi. Šaty ho vždy nějak dostaly z průšvihu

Postava Maxwella Klingera byla podle mnohých jednou z nejkomičtějších v celém seriálu. Strážník, který vždy chodil v šatech, často růžových, a ve vysokých podpatcích, ačkoli se to jeho nadřízeným nelíbilo, dokázal vybruslit z jakékoli situace.

I když o sobě prohlašoval, že je ateista, během vážných chvil se modlil k Alláhovi, aby se dostal z problémů. Svým vzhledem i chováním vždy dokázal zaskočit nepřátele a díky tomu dát svým kamarádům čas na to, aby zvrátili neúnosnou situaci.

Klinger ale tohle všechno nedělal jen ze strachu k válce. Podle všeho se opravdu cítil tak trochu být ženou.

Často o sobě mluvil v ženském rodě, a i když se jeho neoholeným nohám čouhajícím z pod šatů ostatní smáli, on si trval na tom, že je svým způsobem přitažlivý.

Zdroj: Petty Officer 2nd Class Roadell Hickma / Public domain

Ve finále série má Klinger vlastně šťastný život. Najde si lásku, ožení se s ní a opustí Koreu. Jeho příběh tak vyvolává v divácích emoce a dojem, že každý může dosáhnout toho, co si přeje, i když je to tak trochu blázen.

Jamie Farr se proslavil i v divadle. Dnes je mu osmdesát tři let a užívá si důchod

Jamie Farr se narodil 1. července 1934 v Ohiu. Ačkoli v roli Maxwella Klingera si ho představíme pravděpodobně nejčastěji, za svůj život se prosadil i v mnoha jiných seriálových a filmových rolích.

Od roku 1954 hrál dokonce jako divadelní herec v Los Angeles, podle jeho slov se ale nic nevyrovnalo tomu, vidět sám sebe později v televizi. Jamie má za sebou nespočet rolí, takže je v momentální situaci šťastný, že už si ve svých osmdesáti šesti letech může jen užívat důchodu.

Autor. Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články