Prozradíme, co má společného představitel Radara ze seriálu MASH a záchodové prkénko

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Mash radar 1
Mash radar 1

Bez jeho postavy by legendární komediální seriál MASH možná ani nebyl legendární. Gary Burghoff ztvárnil Radara O’Reillyho tak vtipně, že skalní fanoušci jeho odchod ze seriálu v roce 1979 obrečeli. Kam se však jeho představitel poděl poté, co zmizel z televizních obrazovek?

Jak už to tak bývá, když propůjčíte duši velmi úspěšné postavě, těžko pak jako herec překročíte její stín. Burghoff si tak po seriálu MASH střihl především hostování v různých televizních pořadech.

Po seriálu jen televizní pořady

Začátkem devadesátých se však objevil v několika filmových snímcích. Mihnutí v seriálu Burke‘s Law v roce 1995 byla na dlouho dobu jeho poslední herecká role.

Pak se objevil až v roce 2010 ve filmu Daniel‘s Lot. To už byla rok na pultech knihkupectví jeho autobiografie pojata jako život v básních a písních.

Stáhl se do soukromí a cestoval

Burghoff se poté stáhl do svého tichého soukromého života. Moc si přál trávit více času s rodinou, a tak herectví na nějaký čas pověsil na hřebík. Objevil vášeň pro cestování a s rodinnými příslušníky probádal kus planety.

Dvakrát se oženil. Po dobu natáčení kultovního seriálu žil s Janet Gayle, s níž má jedno dítě. Avšak ve stejný rok, v jakém se natáčením sekl, se rozvedl.

Jeho druhou ženou byla Elisabeth Bostrom. S tou vychoval děti dvě, soužití páru ovšem také v roce 2005 skončilo rozvodem.

Radar bubeníkem a malířem

Hudba byla pro Burghoffa vždy velmi důležitá, v osmdesátých letech dokonce vystupoval se svou kapelou All-Stars Dixieland Jazz Band v jazzových klubech po Spojených státech. Jeho místo bylo za bicími.

V devadesátých letech se Burghoff začal věnovat malování volně žijících živočichů. Naučil se to sám a používá pro to techniku akvarelu nebo olejomalby.

Také bojuje za to, aby zvířata byla znovu vrácena do jejich přirozeného prostředí. Zasvětil jim i vlastní televizní pořad a doma jich chová hned několik.

Nechal si patentovat několik vynálezů

Na počátku milénia se věnoval divadlu. Jeho přínos ale sahá i za oblast umění. Je totiž vynálezcem a hned několik si jich nechal patentovat.

Patří mezi ně speciální rybářské vybavení, nový druh rybářského prutu a udělátko, kterým se zvedá záchodové prkénko.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články