Takto jste Markétu Davidovou ještě neviděli. Tyto nohy ji dovedly k vítězství na mistrovství světa v Pokljuce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Markéta Davidová
Zdroj: Julia_Sadykova / Shutterstock.com

Česká republika se může radovat. Markéta Davidová se dnes stala mistryní světa ve vytrvalostním závodu. Co dělá biatlonistka ve volném čase a jaké jsou její koníčky kromě biatlonu?

Markéta Davidová je česká biatlonistka. V roce 2019 a 2020 vyhrála českou anketu Biatlonista roku. V únoru roku 2021 se stala šampionkou ve vytrvalostním závodu. Na kontě má už několik medailí, ta z letošního roku je ovšem největší radostí.

Sportem ku zdraví

Markéta miluje kromě biatlonu i zvířata. Vystudovala obor zoorehabilitace a asistenční akvitity se zvířaty na České zemědělské univerzitě v Praze. Na instagramovém účtu naší biatlonistky příspěvky ze zvířaty rozhodně nechybí.

Markéta Davidová předvedla v dnešním závodě skvělý výkon. Ani jednou při střelbě nechybovala a nikdo další neměl šanci Markétu porazit.

V minulosti se říkalo, že Markéta potřebuje čas. Ta však vydržela a dnes se ukázala v plné síle.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Markéta Davidová (@makulaa)

Biatlonistka se svými fanoušky komunikuje i na sociálních sítích. Minulý rok si užívala volný čas na přehradě Hracholusky. Na fotce ukázala své vysportované nohy. A po dnešku už nejsou jen vysportované, ale i zlaté.

Láska ke zvířatům

Markéta tráví svůj volný čas u koní. Na Instagramu pak sdílí příspěvky, podle kterých je zřejmé, že většinu svého volného času tráví ve stáji nebo na hřbetu krásného koně.

Biatlonistka pochází ze sportovní rodiny. Je tedy jasné, že byla ke sportu vedena už od dětství. A zápal do sportu se rozhodně vyplatil. Matka hrávala volejbal, otec basketbal. Markéta pak začala s biatlonem v roce 2010. V mládí se pyšnila výhrami v běhu na lyžích.

Už v roce 2018 získala zlatou medaili na mistrovství světa juniorů v Estonsku, konkrétně ve stíhacím závodě. Do budoucna plánuje účast na zimní olympiádě v Pekingu a uvedla, že poté chce s biatlonem skončit.

My Markétě gratulujeme a budeme jí držet palce do budoucnosti.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články