Boudu pro svého psa vyrobíte hravě. On získá útočiště, vy obdiv celé rodiny

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
psi bouda
psi bouda

Útočiště pro psy, kteří tráví většinu času na zahradě, je nutností. Nezáleží na tom, zda máte malého voříška nebo rostlého vlčáka, všichni psi se rádi schovají před deštěm nebo odpočinou v pelíšku. Psí boudy jsou ale kolikrát dost drahé. Přitom s trochou zručnosti ji zvládnete udělat sami. Potěšíte svou rodinu i svého psího přítele.

Podívejte se do kůlny i dílny

Nejlepším materiálem pro boudu je dřevo, masiv nebo OSB desky. Podívejte se proto do kůlny, zda vám tam neleží něco, co by se pro tento účel hodilo.

Co se týče nářadí, vytáhněte z dílny aku šroubovák, pilku, vrták či vruty. Samozřejmostí je tužka, papír a pravítko při kreslení plánku a metr pro nabrání rozměrů

Pamatujte na to, že bouda by měla být prostorná a na výšku i šířku udělána na míru vašemu psovi. Nad hlavou musí mít dostatek místa, to samé, když si lehne nebo se pořádně natáhne. Podle toho pracujte s rozměry.

Základna by neměla být přímo na zemi

U plánování myslete také na předsíň. Taková psí veranda je důležitá především pro ty psy, co rádi hlídkují a mají uši neustále nastražené.

Základna by měla být z rovné desky na nožičkách, aby byla stabilní a zbytečně dřevo u země nevlhlo. Pokud máte starou paletu, můžete za tímto účelem použít i tu. I z palet se dá psí bouda vytvořit, stačí jen trocha fantazie při jejich rozkládání na menší kusy.

Pak si připravte další různě dlouhé desky a také kus dřeva, jež bude sloužit vevnitř jako příčka. Dávejte pozor na to, aby použité dřevo netrouchnivělo a bylo suché.

Střecha může být rovněž plochá, ale kvůli odtoku dešťové vody bude přeci jen lepší ta klasická sešikmená. Myslete na její přesah, aby voda padala na zem a nezatékala do boudy.

Boudu vystelte a umístěte na vhodné místo

Teď na léto není třeba boudu zateplovat. Jinak jako izolace dobře poslouží polystyren.

Aby se v boudě vašemu chlupáčovi dobře leželo, vystelte ji dekami, slámou či starými hadry. Klidně můžete do boudy umístit i pelíšek, na který je zvyklý.

Pak už jen zbývá najít pro boudu vhodné místo na zahradě, z něhož může vás pes pozorovat dění, a kde do ní nebude celý den pražit sluníčko.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články