Ferrari představilo první ženu ve své stáji. Ukážeme vám, jaká je to kočka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Formule
Zdroj: ZRyzner / Shutterstock.com

Věta, která je často slýchána od mužů: „Panebože, ženská za volantem!“ Ať už k ní mají jakýkoli důvod, nikdy by ji nevypustili z úst při potkání Mayi Weug na silnici. V tomto případě by jim totiž rovnou spadla čelist.

Maya Weug je závodnicí v motokárách. V těchto vozítkách začala soutěžit už v sedmi letech, o dva roky později debutovala v regionální soutěži ve Španělsku. Po vítězství v soutěži FIA Girls on Track byla oznámena velká novinka.

Mladý talent

Maya Weug se zapsala do historie poté, co byla ohlášena vůbec první ženskou členkou Ferrari Driver Academy poté, co se prosadila ve velkolepé soutěži. Dívka, která je pouze šestnáct let stará, obsadila první místo.

V soutěži porazila další mladé závodníky. Všichni čtyři závodníci podstoupili sérii testů, které hodnotily nejen rychlost, ale také potenciál mladých talentů. Závod se konal před nedávnem v sídle Scuderie v Maranellu.

Proces začal s dvaceti řidiči z pěti kontinentů, než byli vybráni poslední čtyři. Weug se dostala až na úplný vrchol. „Na tento den nikdy nezapomenu! Jsem tak šťastná, že jsem první řidičkou, která se připojila k akademii řidičů Ferrari,“ dodala závodnice.

Úspěšná budoucnost

Maya je připravena udělat maximum, aby lidem, kteří jí věřili, ukázala, že si zaslouží nosit uniformu Ferrari Driver Academy. Nemůže se dočkat, až dorazí do Maranella a začne s přípravou na svou první sezónu.

Prezident akademie dodal: „Toto je důležitý okamžik v dívčině kariéře a srdečně blahopřeji všem čtyřem jezdcům, kteří dosáhli tohoto konečného výběru. Naše společnost se snaží podporovat genderovou rozmanitost v tomto sportu.“

Díky programu pro vycházející hvězdy se poprvé do akademie Ferrari připojí řidička. Podle všech hodnotících měla mladá dívka navzdory velmi omezeným zkušenostem skvělou rychlost a předvedla úžasný výkon.

Maya je odhodlaná dívka a osobnost závodnice vedla všechny k závěru, že je připravena zahájit dobrodružství v akademii Ferrari. K velkému úspěchu gratulujeme a budeme se těšit, až se Maya objeví na velkých závodech.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články