Žena utekla od násilnických partnerů, aby se nakonec provdala za vraha. Způsob, jakým svůj čin obhájila, mnohé pobouřil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena si vzala vraha
Zdroj: Shutterstock

Matka dvou dětí, která přežila dva násilnické vztahy, se rozhodla pro svatbu s mužem, který skončil ve vězení za vraždu své bývalé manželky. Vzali se jen pár měsíců po seznámení.

Gerard Castaneda byl propuštěn z vězení poté, co si odseděl 20 let za vraždu své první manželky v roce 1996. Sám se 22. prosince téhož roku přiznal k vraždě prvního stupně.

Osudové setkání s vrahem

Pouhý měsíc po propuštění se seznámil se Stephanií Garciovou. Stalo se tak v době, kdy ještě pracovala ve škole pro problémovou mládež. Jeden z jejích studentů se totiž zmínil, že člen jeho rodiny byl právě propuštěn z vězení.

Stephanie věřila v druhé šance. Nabídla muži, aby se s ní spojil. Chtěla mu nějakým způsobem pomoci s přechodem zpět do společnosti. I když neměla v úmyslu mít s ním romantický vztah, nakonec se tak stalo.

Pár se vzal pouhých sedm měsíců po svém setkání v červenci 2016. Muž se jí přiznal, že šel do vězení za vraždu své manželky. Stephanie ale nevnímala Gerardovu minulost jako důvod, proč si ho nevzít. Projevil výčitky svědomí a extrémní lítost za svůj zločin. Dokonce plakal a Stephanie měla pocit, že své ženě nechtěl vzít život.

Nadávky na sociálních sítích

Na sociálních sítích Stephanii nadávali, že se provdala za vraha. Ta se hájila tím, že měl Gerard přece celých 20 let ve vězení na to, aby přemýšlel o tom, jak s ženou zacházet, až se dostane ven.

Zkušenost s domácím násilím

Stephanie však měla ze svých předchozích dvou vztahů zkušenost s domácím násilím. To ji údajně znecitlivělo k hrubému chování. V té době tak neviděla na vztahu s Gerardem nic špatného.

Navíc se k ní choval pěkně. Byl laskavý a pozorný k jejím potřebám. Dal jí vše, co by žena chtěla. Jak uvedla pro server thesun.co.uk: „Úplně mi podlomil nohy.“

Vydrželo to pouhý rok

Pouhý rok po svatbě však její manžel odešel, a to bez jakéhokoli vysvětlení. Teprve poté si uvědomila, jak ji zmanipuloval a využil.

Po jeho odchodu si uvědomila, že dovolila odsouzenci, aby s ní manipuloval tím, že se k ní choval pěkně. Měla pocit, že využil její minulosti jako oběti domácího násilí a získal si ji šarmantním chováním, které bylo v přímém rozporu s tím, na co byla z předešlých vztahů zvyklá.

Lidé to nechápou

Své zážitky zveřejnila na internetu, aby zvýšila povědomí o domácím násilí. Stále pak narážela na lidi, kteří nechápali, že po zkušenostech s domácím násilím si vzala muže, který zavraždil svou ženu. Soudili ji, ale neuvědomovali si, že byla obětí manipulace.

Garciová je nyní manažerkou případů podmínečného propuštění v Santa Rose v Texasu. Svou prací doufá, že zvýší povědomí o domácím násilí. Chtěla by totiž, aby lidé více chápali dopad, který má takové chování na oběti.

Zdroje: dailymail.co.uk, thesun.co.uk
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články