Princ Andrew: Vulgární chování a obsese na plyšáky. Bývalá pokojská Buckinghamského paláce konečně promluvila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Princ Andrew
Zdroj: Profimedia

Server The Sun přinesl 20. ledna letošního roku svědectví služebnice britské královské rodiny. Starala se hlavně o prince Andrewa a její výpověď na něj vrhá další nepříznivé světlo.

Složitá princova povaha

Kolem prince Andrewa se stahují mračna již delší dobu. Dne 13. ledna 2022 musel královně a své matce Alžbětě II. vrátit vojenské tituly a královské záštity kvůli obvinění ze sexuálního napadaní. Princ tak nebude moci vykonávat veřejné funkce, informuje web Royal.

Jeho bývalá služebná Charlotte Briggsová ho považuje za nejnepříjemnějšího člena královské rodiny. Zatímco princové Charles a Edward byli podle Charlotte milí a galantní, Andrew se choval dominantně.

Ačkoliv bojoval za svou zemi na Falklandech, v běžném životě se o sebe neuměl, anebo nechtěl, postarat.

Stesk po manželce

Charlotte přijala práci služebné prince Andrewa, přestože se tomuto zaměstnání ostatní raději vyhýbali. Brzy měla zjistit proč. Do Buckinghamského paláce nastoupila v lednu 1996, když jí bylo 21 let. Andrew byl krátce po rozvodu se Sarah Fergusonovou, což jeho chování ještě zhoršilo.

Princ svou ženu zřejmě stále miloval. Andrew si nechal manželčiny svatební šaty a make-up u sebe, i když se po rozvodu přestěhoval zpět do Buckinghamského paláce.

Čtyři patra kvůli závěsům

Služebnou volal i na banální záležitosti. Například seděl u svého stolu a usmyslel si, že chce zatáhnout závěsy, které měl za sebou. Místo toho, aby se zvedl a těžké a vysoké závěsy zatáhl sám, zavolal si Charlottu. Ta si musela obléknout šaty, vyběhnout čtyři patra schodů a splnit jeho požadavek.

Jednou v noci, když musela opět běžet k závěsům, na ni princ začal vulgárně křičet. Při jejich zatahování totiž nechala nahoře malou mezeru. Charlotta se před zuřícím princem raději schovala.

Princ Andrew po služebnictvu požadoval absolutní preciznost. To, že muselo být všude čisto, je celkem pochopitelné. Charlotte však dostávala i jiné úkoly.

Sbírka plyšáků

Polštář s vyšitým královským erbem musel být přímo uprostřed jeho postele s nebesy. Stejně tak pyžamo a plyšoví medvídci měly přesně určené místo.

Princ měl na posteli rozmístěno až 60 plyšáků. Služebná je poté, co se princ probudil, musela podle zalaminovaného obrázku naskládat zpět na jejich pozice. Pokud byly medvídci někde jinde, čekal ji princův hněv.

Spisovatelka Elizabeth Dayová byla také svědkem Andrewovy sbírky medvídků. Na setkání s princem čekala na chodbě, kde seděl též velký plyšový medvěd. Když se prince na medvěda zeptala, prozradil jí, že ho dostal jako svatební dar od bývalé manželky Sarah Fergusonové, uvádí web Daily Mail.

Raději se vzdala práce

Charlotte odešla krátce před Dianinou smrtí v srpnu 1997. Vrátila se ke svým rodičům do Yorkshiru. Pracovala v hotelech a nyní je již vdanou maminkou.

Zdroj: Thesun.co.uk, Dailymail.co.uk, Royal.uk
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články