Z Ozzyho Osbournea si příklad neberte. To, co dělal před svými dětmi, nemá obdoby

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
ozzy osbourne
Zdroj: Profimedia

Ozzy Osbourne asi nikdy nebyl úplně příkladným rodičem, o kterém by se dalo říct, že by se svým dětem věnoval víc než práci. Zpěvák je známý svými výstřelky, ve kterých občas trpěla i jeho rodina. Teď si zpěvák vybírá krutou daň.

Rodina Ozzyho Osbournea vypadá na první pohled jako velmi semknutá a pevná. To se ostatně snažili ukázat i v reality show Osbourneovi. Tam se ale ukázalo, že jedno z nejpevnějších manželství Sharon a Ozzyho má spoustu trhlin.

Manželství plné násilí

Drogy hrály v životě zpěváka metalové kapely Black Sabbath velkou roli. Už v době, kdy se v roce 1979 potkal se svou budoucí ženou, bral LSD, vzali se o tři roky později, když se zpěvák dal na sólovou dráhu.

Manželka se pasovala do role jeho manažerky. Oba dva sice byli velkými protipóly, ale neskutečně se přitahovali.

Ale tohle na první pohled dokonalé manželství sužovaly problémy s drogami, alkoholem a rvačky, ve kterých šlo o život. Jednou se Ozzy pokusil svou manželku uškrtit, výjimkou nebyly vyražené zuby či jiné fyzické násilí. I přesto spolu mají tři děti – Aimee, Kelly a Jacka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jack Osbourne (@jackosbourne)

Nemoci je sužují

V roce 2002 pustili kamery do svého rodinného života a lidé měli poprvé možnost vidět, co se v rodině děje. A byli pořádně v šoku.

Nejen z toho, že Sharon světu oznámila, že trpí rakovinou tlustého střeva a známý výstředník se o ni bezpodmínečně staral, ale také z toho, jak to doopravdy ve slavné rodině vypadalo. Ozzy rozhodně nepatřil mezi nejvzornější otce, před dětmi třeba kouřil, a je tak otázka, co si do života nesou.

Nemoci se bohužel slavné rodině nevyhýbají. V roce 2012 si krutou diagnózu musel vyslechnout také Ozzyho syn Jack. V pouhých dvaceti šesti letech mu totiž lékaři oznámili, že trpí nevyléčitelnou roztroušenou sklerózou.

Bylo to pouhý měsíc poté, co se jeho rodičům narodila vnučka. Sám Jack se přiznal, že po oznámení ortelu byl naštvaný a frustrovaný a pořád si prý říká, proč zrovna on?

Jednou nahoru, jednou dolů

Na nemoc přišel ve chvíli, kdy přestával vidět na pravé oko. Roztroušená skleróza snižuje délku života zhruba o deset let, ovlivňuje nervové buňky v míše a mozku. Jack ví, že se musí přizpůsobit a bojovat. Jeho rodiče byli ze synovy nemoci samozřejmě v šoku. Ozzy zrušil koncerty a Sharon se ve studiu rozplakala.

Ani Ozzy se bohužel necítí zdravotně nejlépe. V loňském roce oznámil, že už rok trpí Parkinsonovou nemocí. Svěřil se, že je to s jeho stavem nahoru a dolů. Jednou je mu lépe, někdy trpí jako zvíře. Jednou upadl a musel na operaci krku, ale dobře mu není ani psychicky. Také se bojí, že ho ohrozí koronavirus. Nemoci se bohužel téhle slavné rodiny týkají až moc.

Autor: Barbora Turková

Související články