Z dcery Pavla Patery vyrostla krásná tenistka. Takto skvěle vypadá

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Pavel Patera
Zdroj: Mikrofanov Alexander/ Shutterstock

Z Dominiky Paterové, dcery hokejového reprezentanta, vyrostla krásná blondýnka, která ještě donedávna zářila na tenisových kurtech. Nakonec se ale rozhodla vyměnit tenisovou raketu za vzdělání.

Český hokejový útočník a olympijský vítěz z Nagana Pavel Patera sice profesionální sportovní kariéru ukončil už v roce 2015, ale od hokeje se nevzdálil.

Dnes je zkušený trenér

Rodák z Kladna totiž na ledě zůstal v roli trenéra a své zkušenosti předává mladším generacím. A že je co předávat.
Na svém kontě má tři zlata z Mistrovství světa, olympijské zlato z Nagana a mistrovské tituly z české, ruské i švédské hokejové ligy. Dnes působí jako asistent trenéra v týmu BK Mladá Boleslav.

Sport v krvi má také Pavlova dcera Dominika. Narodila se v roce 1995, ale jejímu sportovnímu srdci byl nejblíž tenis. Ten se rozhodla hrát na vysoké úrovni a tatínek ji vždy velmi podporoval.

Sportovní kariéra, nebo vzdělání

Dařilo se jí už v juniorských soutěžích. Dokonce se dostala i na dva grandslamové turnaje. Ačkoliv skončila jak na Australian Open, tak na US Open v prvním kole, byl to pro ni velký úspěch.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominika Paterová (@dominikapaterova)

V roce 2014 vstoupila na okruh ITF a to už ji ani tatínek v tenise neporazil. Nakonec u ní ale zvítězila touha po vzdělání.

Rozhodla se studovat v zahraničí a vybrala si vysokou školu v Miami. Později se přesunula na západní pobřeží USA do Santa Barbary. Tenis pořád hraje za univerzitní tým.

Pilná studentka

Svého rozhodnutí nikdy nelitovala, protože se díky studiu v zahraničí naučila perfektně anglicky, procestovala kus světa a získala cenné životní zkušenosti.

Loni úspěšně dokončila bakalářské studium a navazující magisterské už si doplňuje v Česku. Nutno podotknout, že z Dominiky vyrostla krásná mladá slečna, která se spíše než tatínkovi podobá své mamince.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články