Vtipy o Chucku Norrisovi se nám vryly do paměti. Neohrožený ranger Walker ve svých 80 letech už hrůzu nenahání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Walker Texas Ranger
Walker Texas Ranger

Možná neexistuje více vtipů o jednom tématu, než jak tomu je s Chuckem Norrisem. Ten letos oslavil osmdesáté narozeniny a v České republice se dostal do povědomí díky seriálu Walker, Texas Ranger, který se na obrazovkách vyhříval v devadesátých letech.

Vtipy o jeho neohroženosti a schopnostech jsou v naší domovině neskutečně populární.

Americký herec asi musel být překvapen, když zjistil, co baví nejen fanoušky seriálu, ale i ty, kteří populární show nikdy neviděli.

K herectví přes karate

Po střední škole se dal k vojenskému letectvu a stal se letcem první třídy. Bylo to právě v Koreji, kde zjistil, že jej baví bojová umění.

Stal se mimo jiné i mistrem světa v karate ve střední váze. K herectví ho přivedl kamarád Steve McQueen, který byl jedním z jeho žáků ve škole karate, kterou založil.

Noriis se ve filmu poprvé objevil v šedesátých letech. Nejvíce byl obsazován ve filmech v 80. letech. Nejednalo se o nijak divácky náročné filmy. Většinou šlo o to, že mistr bojových umění dostane vrahy dříve než policie.

Zdroj: Markus Wissmann / Shutterstock.com

Z blondýna drsňákem

Jeho matka byla Irka a otec pocházel z indiánského kmene Cherokee. V sedmdesátých letech si herec pěstoval zajímavou image.

Nosil blond vlasy a hustý knír. Vše se změnilo filmem Osamělý vlk McQuade z roku 1983, kde se objevil v drsnější image a s plnovousem, který mu vydržel delší dobu.

V takové podobě si ho pamatují i čeští diváci, kteří v devadesátých letech sledovali seriál Walker, Texas Ranger.

Stal se populárním nejen u nás, ale téměř po celém světě. Role texaského muže, který trestá bezpráví, užívání drog a stará se o komunitu, mu přinesla obrovskou slávu.

V roce 2010 mu proto tehdejší guvernér Texasu Rick Perry udělil čestné členství v této bezpečnostní složce.

Působil jako poradce pro sport

Za vlády prezidenta George Bushe působil Norris jako jeho poradce pro sport a tělovýchovu.

Účastnil se také různých charitativních akcí, z nichž ta nejznámější se jmenuje Vykopněte drogy z Ameriky, kterou také velmi propagoval i v seriálu.

Protože je herec křesťan a republikán, dělá to z něj ideálního amerického hrdinu. Možná to byl důvod, proč si jej Bush vzal za poradce.

Přesto je Norris podruhé ženatý a má pět dětí. K tomu ale musíme připočítat ještě jedno nemanželské. O tom, že má dceru, se dozvěděl v roce 2004, když jí bylo dvacet šest let. V dnešní době má ještě třináct vnoučat.

Podporuje chudé i nemocné

Norris se dlouhodobě staví proti manželským svazkům stejného pohlaví a nikoho asi nepřekvapí, že podporuje Donalda Trumpa. Na druhou stranu vtipy o něm jej dokážou pobavit a několikrát dokázal, že si umí sám ze sebe udělat legraci.

Zašlou slávu akčního hrdiny se mu podařilo obnovit ve snímku Expendables: Postradatelní 2. I zde se objevil ikonický vtip o něm.

Je to profesionál za každých okolností a účinkuje i v reklamách. Kromě toho založil či podporuje několik charitativních organizacích. A je jedno, jestli jde o děti, veterány, nebo nemocné. Chuck Norris podpoří každého v nouzi.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články