Viggo Mortensen byl okouzlující dítě. Na fotografii z dětství vás z jeho pohledu bude mrazit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Viggo Mortensen
Viggo Mortensen

Všestranně talentovaný umělec Viggo Mortensen se po světě proslavil díky roli Aragorna v trilogii Pán prstenů. Klidně by se ale mohl živit jako tlumočník, fotograf, spisovatel nebo zpěvák. Kde se tomu všemu naučil a jaké měl dětství?

Viggo Mortensen se narodil v roce 1958 v New Yorku. Po otci je napůl Dánem a dětství prožil na cestách po světě společně s rodiči.

Nejdříve se vydali do Venezuely, pak se na chvíli usídlili v Dánsku a poté se opět vrátil na jižní kontinent do Argentiny.

Rozlítané dětství a dospívání

Základní školu začal navštěvovat v Argentině. Malý blonďatý chlapec měl díky cestování po světě jazykově skvěle našlápnuto.

Plynně zvládal angličtinu, dánštinu a taky španělštinu.

Poté, co se rodiče rozešli, se Viggo s matkou přestěhoval zpět do USA a studoval v New Yorku.

Měl skvělou jazykovou výbavu, a proto neváhal a také na univerzitě několikrát vycestoval.

Pobýval například i v Dánsku, kde si přivydělával jako řidič kamionu nebo prodával květiny.

Zdroj: Profimedia

Studoval španělský jazyk a politiku a mimo to se věnoval také fotografování a malování. Ostatně tyto dva koníčky mu zůstaly až do dospělosti a úspěšně se v nich realizoval.

Odpor k práci nikdy neměl

I po návratu ze světa zpět do New Yorku neváhal pracovat jako číšník, stěhovák nebo prodavač. V roce 1980 se díky své jazykové vybavenosti stal překladatelem pro švédský hokejový tým.

Tím vším si vydělával na své milované koníčky, ke kterým se přidalo i herectví. Sem tam dostal malou roli a z neúspěchů si vůbec nic nedělal.

Svou první větší roli získal v roce 1985 ve filmu Svědek, kde zářil Harrison Ford.

Všestranně nadaný umělec rozjel ještě hudební kariéru. Nejbližší mu byl jazz. Na svém kontě Viggo má už několik hudebních desek.

Úspěšný po všech stránkách

Nejvíce ho proslavila role Aragorna v sérii filmů Pán prstenů, díky které měl možnost se naučit další jazyk, a to maorštinu.

Dnes je mu dvaašedesát let, má za sebou množství filmových rolí, je autorem několika knih i hudebních desek a své fotografie už také veřejně prezentoval. Kdo by to byl do toho malého blonďáčka řekl?

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články