Johnny Depp, jak ho neznáte: Na fotografii z dětství má oči jako mrkací panenka, pohled do nich vás naprosto pohltí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Johnny Depp
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Jako malé dítě vypadal americký herec Johnny Depp velmi nevinně. Herectví ho ze začátku vůbec nezajímalo, protože toužil po hudební kariéře. S kapelou se jim ale nepodařilo prorazit a on se díky dobré známosti dostal k filmu.

John Christopher Depp II. se narodil v roce 1963 v americkém státě Kentucky jako nejmladší ze čtyř dětí. Otec John byl stavebním inženýrem a matka se starala o děti a domácnost. Během Johnnyho dětství se rodina přestěhovala na Floridu.

Z neviňátka rockerem

Už jako malý kluk byl Johnny velmi pohledný. Na hlavě měl bujnou hřívu a v tmavých nevinných očích byste rozhodně nepoznali budoucího obávaného kapitána Jacka Sparowa.

Více než k filmu ho to táhlo k muzice. Hrál na kytaru a bavilo ho to natolik, že se rozhodl odejít ze školy a založit kapelu Kids. Dnes už sice profesionálně nehraje, ale občas vystupuje jako host s jinými kapelami.

Neviňátko se ale v pubertě proměnilo v pěkného průšviháře. Poté, co se mu v patnácti letech rozešli rodiče, propadl drogám, a dokonce kradl.

Mladý manžel a neúspěšný muzikant

Stále se snažil rozjet hudební dráhu, ale bohužel to nevyšlo. Ve dvaceti se oženil se sestrou jednoho z členů kapely. Chvíli se živil jako telemarketér.

Zdroj: Profimedia

Manželka ho ale seznámila s hercem Nicolasem Cagem, který mu poradil, ať se zkusí prosadit jako herec. A vyšlo to. V roce 1984 se poprvé objevil před kamerou ve filmu Noční můra v Elm Street.

Ženy mu ležely u nohou

S manželkou se sice rozvedl, ale v herecké kariéře pokračoval, od roku 1987 se objevoval v seriálu Jump Street 21 a postupně se z něj stávala hvězda.

V soukromí to měl také velmi divoké, jeho náručí prošly herečky i supermodelky, rodinu však založil až koncem devadesátých let s francouzskou herečkou Vanessou Paradise.

Společně mají dceru a syna. Poslední manželkou byla Amber Heard, kvůli které skončil u soudu za domácí násilí.

Dnes je mu už sedmapadesát let a stále vypadá dobře, ačkoliv už ne tak nevinně, jako na snímcích z dětství.

Nedávno soud vydal verdikt v jeho neprospěch a Johnny kvůli tomu přichází o jednu roli za druhou. Uvidíme, jestli se ještě bude schopný odrazit ode dna.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články