Tragický osud princezny Cecílie: Sestra zesnulého prince Filipa v letadle porodila. Krutá nehoda radost ukončila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Princezna Cecilie
Zdroj: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Princ Filip, vévoda z Edinburghu, byl slavným členem britské královské rodiny, manželem Alžběty II., o kterém se za jeho života velmi mluvilo. V současné době je jeho smrt předmětem článků téměř ve všech médiích. Ne každý ale ví, že měl také sestru, kterou potkal tragický osud.

Princezna Cecílie, vévodkyně Řecka a Dánska, se narodila 22. června 1911. Obvykle v médiích vystupovala pouze jako princezna Cécile. V roce 1931 se provdala za vévodu Georgea Donata, s nímž měla celkem čtyři děti.

Jenže jedno z nich kvůli tragédii z roku 1937 nepřežilo déle než pár chvil. Sotva přišel potomek tohoto vznešeného páru na svět, on i jeho rodina se dočkali strašlivé smrti, na kterou svět dnes již téměř zapomněl.

Cestovali na svatbu švagra

Švagr princezny Cécile Ludwig se chystal v Londýně oženit. Na oslavu pozval i svého bratra s celou jeho rodinou. Cécile, George i dva jejich synové pozvání přijali. Dcera zůstala jako jediná v panství.

Cécile byla tehdy v osmém měsíci těhotenství. Na palubě letadla kromě ní a její rodiny byla ještě také matka jejího muže, několik urozených pánů a zdravotní sestra. Tragédii, ke které došlo, nikdo z nich nepřežil.

V Belgii totiž narazilo letadlo do jednoho z vysokých továrních komínů. To způsobilo problémy, které zabránily jeho řízení. Neovladatelný stroj i přes snahu pilotů havaroval o několik momentů později.

Stroj po nárazu na zem vybuchl a vše bylo okamžitě pohlceno plameny. Ani přes poměrně rychlý zásah záchranářů se nepodařilo nikomu pomoci. Posádka i cestující zemřeli.

Porodila kvůli nárazu?

V troskách letadla bylo mimo jiné překvapivě nalezeno také malé tělíčko čerstvě narozeného miminka. Právě kvůli jeho možnému příchodu na svět byla v letadle zdravotní sestra.

Nikdy se ale nepodařilo zjistit, zda princezna Cécile porodila ještě před pádem letadla, nebo byl porod vyvolán traumatem, či dokonce nárazem. Lékařům se kvůli poškození, kterým všechna těla při požáru prošla, nepodařilo zjistit více.

Klíčovou informací ale je, že potomek princezny Cécilé si světa příliš neužil. Tragická nehoda stála život mnoho urozených a místo oslavy svatby došlo k jedné z nejhorších tragédií v historii královské rodiny.

Přežila jediná dcera

Princezna Johanna, která tehdy na palubu letadla nenastoupila a zůstala na panství, byla později adoptována svým strýcem Ludwigem, na jehož svatbu rodina letěla. Ten se o ni rozhodl postarat společně se svou novou manželkou.

Bohužel ale ani Johanna rodinu nedokázala zastupovat dlouho. Dva roky po tragické nehodě, při které zemřeli její rodiče i sourozenci, sama bojovala s meningitidou, která ji nakonec stála život.

Dnes svět truchlí nad nedávnou ztrátou vévody z Edinburghu, prince Filipa. Jde tak o další smutnou tragédii v rodině, která si už prošla mnohým.

Zdroj: historyofroyalwomen.com, salonprivemag.com, en.wikipedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články