Tomáš Plekanec už v dětství ukázal, že jednoho dne bude patřit mezi legendy. Z jeho dětského pokoje budete u vytržení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tomas Plekanec
Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Nostalgie jako vyšitá. Už jako malý kluk snil známý hokejový útočník o tom, že ovládne sportovní svět jako jeho velký vzor Jaromír Jágr. Tomáš Plekanec lámal srdce dívkám už jako malý chlapec.

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec se narodil v roce 1982 v Kladně. Sport, a zejména lední hokej miloval už od dětství a za kladenský klub také začal hrát.

Velké hokejové sny

V dětství byl jeho velkým vzorem kladenský rodák a světová hokejová legenda Jaromír Jágr. Důkazem může být fotografie, kterou nedávno sdílel se svými fanoušky na sociálních sítích.

Plakáty legendární šedesát osmičky pokrývaly zdi jeho dětského pokojíčku. Už jako roztomilý tmavovlasý usměvavý chlapec s jiskrami v očích snil o úspěšné hokejové kariéře.

Klukovský sen se později změnil ve skutečnost, v roce 2001 byl Tomáš draftován do NHL. Vybral si ho kanadský klub Montreal Canadiens, ve kterém setrval až do roku 2017.

NHL a další úspěchy

První start na lední ploše prestižní zámořské soutěže si připsal na Silvestra v roce 2003. Na první gól si ale musel ještě další dva roky počkat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Plekanec (@tomasplekanec)

Příležitost dostal také v českém národním týmu. V roce 2006 si přivezl stříbrnou medaili z Mistrovství světa a sbírku cenných kovů později rozšířil ještě o dvě bronzové medaile z let 2011 a 2012.

Nevynechal ani Zimní olympijské hry ve Vancouveru a Soči, kde získal kapitánskou pásku.

Všechny cesty vedou zpět domů

Dařilo se mu i na poli soukromém. V roce 2011 se oženil s českou zpěvačkou Lucií Vondráčkovou a přivedli na svět dva kluky, Matyáše a Adama.

Společně žili v zámoří a syny odjakživa vedli ke sportu. Manželství bohužel dospělo k rozvodu, který byl silně propírán v médiích.

Na lásku ale hokejový útočník nezanevřel a dnes je spokojený ve vztahu s bývalou úspěšnou tenistkou Lucií Šafářovou. Před Vánocemi v roce 2019 se jim narodila dcerka Leontýnka.

Po návratu ze zámoří nejdříve chvíli hrál za svůj domovský kladenský klub. Poté se upsal Kometě Brno, se kterou chtěl bojovat o cenný mistrovský titul.

Rodina je pro něj ale na prvním místě. Protože jeho maminka onemocněla, rozhodl se opět vrátit domů do Kladna, aby jí mohl být nablízku.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články