Tomáš Hanák má pěkného syna. Neuvěříte, jakého fešáka před námi schovává

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tomas Hanak
Zdroj: Profimedia

Charismatický český herec Tomáš Hanák už má sice přes padesát, ale stále je pro spoustu žen atraktivní. Jeho charisma po něm zdědil jeho syn, který se mu čím dál více podobá.

Tomáš Hanák se narodil v roce 1957 ve slovenské Kremnici. Jeho otec byl úspěšný strojař, a právě díky němu se dostal už jako malý chlapec do zahraničí. Dva roky strávil například na Kubě.

V mládí sportoval a cestoval

Vystudoval gymnázium a poté se neúspěšně hlásil na DAMU. Nakonec si vybral obor zahraniční obchod na VŠE, ale nedokončil ho, protože byl vyloučen.

V mládí se věnoval sportu a tehdejší Československo reprezentoval ve veslování. Dokonce se v této disciplíně několikrát stal mistrem ČSSR. Díky sportu se dostal i do zahraničí. Měl tak možnost se podívat i mimo socialistický blok.

Vystřídal řadu povolání

Po neúspěšném studiu vysoké školy vystřídal řadu zaměstnání. Živil se jako rybář, skladník, číšník nebo loutkoherec.

K herectví se dostal v roce 1977 díky nezávislému divadlu Sklep, kde působil jako herec i autor. Své charisma postupně předváděl i před filmovou kamerou.

Tomas Hanak syn

Zdroj: Profimedia

Těsně před revolucí se například objevil ve snímku Bony a Klid nebo Kopytem sem, kopytem tam. Poté si zahrál v desítkách filmů.

Děti mu dělají radost

V roce 2005 se dokonce objevil v hollywoodském dobrodružném fantasy filmu Kletba bratří Grimmů. Výrazné byly také jeho role v seriálech Místo nahoře nebo Dobrá čtvrť.

Kromě herectví se věnuje i jiným projektům. Moderoval několik pořadů, hraje v kapele, psal sloupky pro Lidové noviny. Angažuje se i na poli charity a je tváří pořadu Pomozte dětem.

V soukromí herec nedá dopustit na svou rodinu. Radost mu dělají dvě dcery Rozálie a Anna a syn Tomáš, který se s přibývajícím věkem svému otci čím dál více podobá. Na veřejnosti se ale příliš neukazuje a žije raději v ústranní bez zájmu médií.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články