Táta z Prci, prci, prcičky v mládí vypadal jako německý pornoherec. Posuďte sami

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Eugen Levy
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Nejslavnější rolí kanadského herce Eugena Levyho je bezpochyby pan Levenstein v bláznivých amerických komediích Prci, prci, prcičky. Dříve, než se stal uhlazeným tatínkem, ale vypadal dost podivně. V mládí nosil zvláštní knírek a působil spíše jako mafián.

Čtyřiasedmdesátiletý herec vystupuje pod pseudonymem a jeho vlastní jméno zní Robert Jangro. Narodil se v kanadském Ontariu do židovské rodiny. Jeho kořeny sahají až k našim sousedům do Polska, odkud pocházeli předci jeho matky.

Herecký nadšenec už od dětství

K filmu měl blízko už během svých studentských let. Na vysoké škole se totiž stal viceprezidentem studentské filmové skupiny, kde se potkal i se známým tvůrcem a producentem Ivanem Reitmanem.

Na televizní obrazovce se začal objevovat už koncem sedmdesátých let. Diváky bavil především svými vtipnými scénkami.

Vzhledem pobavil

Není se co divit, protože vypadal opravdu podivně. Jako tmavovlasý muž ve středních letech s knírkem připomínal spíše nepovedeného mafiána nebo sňatkového podvodníka.

Postupně se propracovával k větším filmovým rolím a v devadesátých letech už se každý rok objevil v nějakém snímku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eugene Levy as Dogs (@eugenelevyasdogs)

Rozhodně nejpopulárnější se stala jeho role tak trochu přihlouplého a trapného otce jednoho z hlavních hrdinů v komedii Prci, prci, prcičky.

Role otce mu perfektně sedla

Jako pan Levenstein uměl svého syna Jima dostat do trapných a ponižujících situací, ale vždy ho z nich také vysekal. Jako jediná postava si zahrál ve všech osmi dílech této komediální filmové série.

Objevil se také v dalších komediích jako Dvanáct do tuctu, Policajtem proti své vůli nebo Noc v muzeu 2. Pro všechny už ale navždy zůstane Jimův táta.

Že mu ani na stará kolena nechybí humor, potvrdil loňským vítezstvím sošky Emmy za nejlepší mužskou roli v komediálním seriálu Shitt’s Creek.

Ačkoliv letos oslaví už pětasedmdesáté narozeniny, posledních dvacet let vypadá téměř stejně. Kromě toho, že mu zešedivěly vlasy, se na něm skoro nic nezměnilo.

Autor: Karolína Stoczková

Související články