Syn slavného českého desetibojaře Romana Šebrleho zdědil nejen sportovní nadání. Tento mladík vás ohromí i svým vzhledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Roman Sebrle
Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Nejen sportovní fanoušci, ale všichni, kteří někdy sledovali olympiádu, ho znají. Soupeři se třásli strachy, když viděli sportovní výkony, které předváděl v desetiboji. Roman Šebrle však nebyl pilný jenom na závodech, ale také v osobním životě. Pyšní se dvěma krásnými dětmi, které mu dělají radost. Syn Štěpán, zdá se, po otci zdědil mnoho. Co dnes již osmnáctiletý Štěpán dělá? A jaké to je, když je otec slavnou sportovní hvězdou?

Roman Šebrle je rodákem z Lanškrouna a odmalička se věnoval sportu. Jako drtivá většina mladých kluků začal s fotbalem v místním klubu. U tohoto sportu vydržel až do svých devatenácti let.

Kopačky vyměnil za tretry

Poté v roce 1990 přesedlal na atletiku, u které už zůstal. S atletikou začínal v klubu v Týništi nad Orlicí, poté přesel do oddílu T&F Pardubice, za který startoval do roku 1996.

Zde také vystudoval gymnázium. Od roku 1996 coby voják z povolání startoval jako člen Armádního sportovní centra Dukla Praha. Zde vydržel až do ukončení kariéry v roce 2013.

Roman Šebrle má na svém kontě mnoho medailí a úspěchů. Mezi ty nejvýznamnější patří vytvoření světového rekordu a prvního výkonu nad 9000 bodů v desetiboji.

V roce 2001 v rakouském Götzisu nasbíral celkem 9026 bodů a vytvořil rekord, který vydržel 11 let jako světový. I po dalších 17 letech je stále evropským a českým národním rekordem.

Dalším vrcholem bylo vítězství a získání zlaté medaile na LOH v Aténách v roce 2004, kde vytvořil dosud platný olympijský rekord 8893 bodů.

Sport mu přinesl i lásku

Jako úspěšný sportovec byl stále na cestách, mezi sportovci, a tak není divu, že i jeho životní láskou je sportovkyně. Po jeho boku je už od roku 2000 jeho manželka Eva Kasalová, běžkyně na 800 m. S Evou má Roman dvě děti, syna Štěpána a dceru Kateřinu. Obě děti jim dělají obrovskou radost. Syn Štěpán se pořádně potatil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Štěpán❤️ (@stepan_sebrle)

Štěpánovi je dnes osmnáct let a je úspěšným fotbalistou. Stejně jako jeho otec sportuje už odmalička a také se dal nejdříve na fotbal.

Mladý Štěpán je pilným studentem a má i velice slušně našlápnutou fotbalovou kariéru. V osmnácti letech se posunul z dorostu do B týmu v oddílu Dukly Praha.

Nadějný fotbalový talent na obzoru

Zde se moc neohřál a už si jej trenér vytáhl do A týmu, letos v lednu si dokonce zahrál s áčkem druhou ligu, kde vstřelil i gól. V osmnácti letech měl jeho otec v hlavě spíše změnu sportu, ale Štěpán válí a vyhlíží možný posun do první ligy.

Vzorem pro něj rozhodně může být jeho otec, který to dotáhl opravdu daleko a ani po ukončení sportovní kariéry se neztratil a dnes je úspěšným a oblíbeným televizním moderátorem.

Štěpán má už nyní našlápnuto možná ještě dál než jeho otec, který sám říká, že by syna rád viděl například v základu v FC Barcelona.

Fanouškům by se určitě líbilo mít opět sportovce, který bude minimálně stejně úspěšný jako byl Roman Šebrle. Ženám rozhodně nebude vadit, že jablko nepadlo daleko od stromu a že i ze Štěpána vyrostl pohledný muž.

Budeme Štěpánovi přát pevné zdraví a mnoho dalších sportovních výkonů, které určitě přijdou.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články