Syn Robina Williamse má enormně nadité tváře. Nejspíše to má z úsměvné věci, kterou sám vyvinul

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Robin Williamas
Robin Williamas

Letos uplynulo už šest let od doby, kdy si vzal život talentovaný herec Robin Williams. Jeho odkaz ale žije dále v podobě jeho dětí. Nejstarší syn Zachary se potýkal se stejnými problémy jako jeho otec a rozhodl se na tom postavit byznys.

Americký herec a komik Robin Williams je držitelem Oscara, čtyř Zlatých glóbů a čtyř cen Emmy. V jeho filmografii najdete především komediální role, zapsal se hlavně jako Táta v sukni, ale uměl skvěle ztvárnit i komplikovanější postavy v dramatech. Za snímek Dobrý Will Hunting byl oceněn Oscarem.

Komik v soukromí trpěl

Ačkoliv byl vynikajícím komikem, v soukromí ho trápily těžké deprese, které ho nakonec dohnaly k sebevraždě. V srpnu roku 2014 se ve svém domě oběsil. Zůstaly po něm tři dospělé děti, synové Zachary a Cody a dcera Zelda.

Nejstarší syn Zachary Pym Williams se narodil v roce 1983 v kalifornském San Francisku. Jeho maminka Valerie Velardi byla také herečkou. Zachary po rodičích sice zdědil herecké nadání, zatím se mu však nepodařilo výrazně prosadit.

Když otec zemřel, byl už dospělý. Přesto ho jeho nečekaný a předčasný odchod velmi zasáhl. Dokonce byl tak nešťastný, že se snažil najít útěchu v alkoholu, a upadl do těžkých depresí.

Zdroj: Profimedia

Poté, co se zaměřil na jiné lidi a jejich problémy, dokázal se dát dohromady. Učil vězně zvládat základy finanční gramotnosti a začal se zdravě stravovat, trávit více času v přírodě a opět našel ve světě zalíbení.

Čerpá z vlastních zkušeností

Jelikož ví, jak těžký může boj s depresemi být, rozhodl se na toto téma upozorňovat a pomáhat lidem, kteří to potřebují. Se současnou manželkou dokonce vyvinuli „žvýkačku na dobrou náladu“ pojmenovanou podle Zacharyho prostředního jména PYM.

Jedná se zároveň o zkratku sloganu „Prepare Your Mind“, což v překladu znamená připravte svou mysl. Obsahuje aminokyselinu, kterou Zach užíval v době své léčby.

Dnes je mu sedmatřicet let, je podruhé ženatý a loni v květnu se mu narodil první syn, kterého pojmenoval McLaurin Clement Williams. McLaurin bylo totiž otcovo prostřední jméno. Mimo herectví se i nadále věnuje boji s depresemi a snaží se prosadit ve světě výživových doplňků se svou zázračnou žvýkačkou.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články