Syn Michaela Kocába se povedl. Tento fešák bude brzy lámat dívčí srdce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Kocab
Zdroj: Profimedia

Vztahy byly občas v rodině Kocábových lehce napjaté, ale každá bouřka se časem přežene. Nejstarší syn Michael svého otce čas od času doprovodí na veřejnou akci a všem vždy vyrazí dech, jak jsou si podobní.

Český zpěvák a politik Michael Kocáb se narodil v roce 1954. Vyrůstal ve Zruči nad Sázavou a gymnázium vystudoval v Mladé Boleslavi.

Vystudovaný hudebník

Poté se přesunul do Prahy, kde na konzervatoři absolvoval studium v oboru skladba a varhany. Už v té době založil kapelu s názvem Pražský výběr.

Ta se se svými rockovými písněmi pohybovala na pomezí oficiální a neoficiální scény. V roce 1980 byl Kocáb obviněn z politické provokace a kapela se poté na několik let stala zakázanou.

Na jaře roku 1989 těsně před revolucí společně s Michalem Horáčkem založil iniciativu Most, která měla zprostředkovávat komunikaci mezi vládnoucími a disidentskými strukturami.

Michael Kocab a syn

Zdroj: Profimedia

Revoluční politik

Po Sametové revoluci se stal jedním ze zakladatelů Občanského fóra a jednal s armádou, aby nezasahovala do průběhu revoluce.

Na konci roku 1989 se dostal do Federálního shromáždění jako poslanec bez partajní příslušnosti. Na jeho návrh byl prezidentem zvolen Václav Havel. S naším prvním prezidentem spolupracoval ještě dlouhá léta.

Poté, co dohlédl na to, aby Českou republiku opustili všichni sovětští vojáci, se politické kariéry vzdal a raději se naplno vrátil k muzice a podnikání.

Děti se mu povedly

Ještě předtím, než se pustil do politiky, se v roce 1983 oženil s Američankou Marshou a společně přivedli na svět tři děti, dcery Natálii a Jessicu a syna Michaela.

Ačkoliv se manželství nakonec rozpadlo, děti svého otce rozhodně nemůžou zapřít. Hlavně syn Michael je svému otci velmi podobný. Když se s ním ukáže na veřejnosti, vypadá jako jeho mladá kopie.

Autor: Karolína Stoczková


Související články