Syn Louise de Funèse zdědil šarm po otci. Jeho blankytně modré oči vás vystřelí až do oblak

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Louis de Funes 1
Zdroj: Profimedia

V historii francouzského filmu byste jen těžko hledali slavnějšího komediálního velikána než Louis de Funèse. Rodák z Courbevoie zemřel před více než třiceti lety a výraznou stopu zanechal nejen na filmovém plátně. Nejmladší syn Oliver s ním několikrát zazářil ve filmu, ale nakonec herectví vyměnil za úplně jinou profesi.

Louis de Funès za svůj život stihl zplodit tři syny. Daniela s první manželkou Germaine Carroyer. Další dva, Patricka a Olivera, pak v manželství s Jeanne Barthelémy de Maupassant.

Naděje umírá poslední

Oba starší synové svému otci odjakživa dávali najevo, že se rozhodně nechystají jít v jeho šlépějích. Nejmladší Oliver, který se narodil v roce 1949 ale v otci jistou naději pár let živil.

Z Olivera, který vyrůstal v Paříži, se stal okouzlující tmavovlasý mladík s blankytně modrýma očima a srdce nejedné ženy při pohledu na něj zaplesalo. Před kameru se poprvé postavil ve svých šestnácti letech.

Zahrál si menší roli ve filmu Fantomas se zlobí, kde v hlavní roli exceloval jeho otec. Poté se objevil ještě ve snímcích Grand Restaurant pana Septima, Senzační prázdniny, Hibernatus a Piti Piti Pa. V posledním zmíněném filmu zazářil asi nejvíce.

Úspěšná spolupráce otce a syna

Jako vyplašený Filip Evans se svým strýcem v podání Louis de Funèse musel pečovat o dvě malé děti. Režisér využil toho, že Oliver hrál na bicí v kapele, a vytvořil pro něj speciální part. S otcem si ve filmu také zazpíval duet.

Zdroj: Profimedia

Na tuto skvělou spolupráci otce se synem se rozhodli v roce 1971 navázat tvůrci filmu Na stromě. Bohužel se jim nepodařilo zopakovat úspěch předešlé komedie, a to ani s obsazením dcery Charlese Chaplina Geraldiny Chaplinové do jedné z hlavních rolí.

Z placu utekl do kokpitu

Po této poslední zkušenosti se Oliver rozhodl ve svých dvaadvaceti letech pověsit hereckou kariéru na hřebík. Překvapivě mu to ani otec moc nerozmlouval, a naopak ho podpořil v jeho dalších životních krocích.

Vrátil se totiž ke svému původnímu snu, kterým bylo pilotování letadla. V této oblasti mu ale ani slavné příjmení nepomohlo. V sedmdesátých letech totiž aerolinky nenabíraly piloty, a proto byl pět let bez práce.

Později nastoupil jako druhý pilot ke společnosti Air Intérim a propracoval se k pozici kapitána ve společnosti Air France.

Kvůli otci udělal výjimku

Po více než třiceti letech se na krátkou chvíli k filmu vrátil. Společně s bratrem Patrickem, který je lékař, se v roce 2003 podíleli na scénáři k životopisnému snímku o jejich otci.

Dnes jednasedmdesátiletý bývalý herec a pilot už sice není oním okatým hezounkem, ale rozhodně stárne s grácií, jak tomu u Francouzů bývá. Na svůj věk vypadá velmi dobře a otce rozhodně nezapře.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články