Syn Josefa Abrháma své rodiče rozhodně nezapře. Podívejte se, jak moc jim je podobný

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Josef Abrham
Zdroj: Profimedia

V českém showbyznysu najdete jen málo dvojic, jako je Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Už čtyřicet čtyři let tvoří pár v soukromí a občas také na filmovém plátně. Společně vychovali syna Josefa. Komu se podobá a čím se živí?

Libuše Šafránková je už navždy spojena hlavně s rolí Popelky v tradiční vánoční pohádce Tři oříšky pro Popelku, která sklízí úspěchy také v zahraničí.

Českého lva ale získala až později za roli ve snímku Kolja, který získal i Oscara a Zlatý glóbus. Stejně tak její manžel Josef Abrhám je držitelem cenné sošky za roli ve filmu Šakalí léta.

Harmonické soukromí

Skandály se jim celá léta vyhýbaly, ale jejich začátky nebyly úplně růžové. Když Šafránková slavného herce poznala, byl partnerem zpěvačky Nadi Urbánkové.

Pravá láska si ale nevybírá, a tak šel Josef Abrhám v roce 1976 k oltáři právě s Libuší Šafránkovou. O rok později se jim narodil syn, který dostal jméno po tatínkovi.

Josef Abrham syn

Zdroj: Profimedia

Syn se vydal podobným směrem

Po svých slavných rodičích zdědil lásku k filmu a po gymnáziu vystudoval dokumentární tvorbu na pražské FAMU. Už během studií točil vlastní snímky.

Věnuje se však převážně dokumentární tvorbě. V České televizi se podílel mimo jiné na vzniku pořadu Neobyčejné životy, kde natočil díly o svých rodičích.

Z Popelky je pětinásobná babička

Dnes je Josef uznávaným producentem a režisérem a podobu se svými rodiči rozhodně nezapře. Poprvé byl ženatý s režisérkou Denisou Grimmovou, s níž má dva syny, Josefa a Antonína.

Podruhé šel před oltář po několikaleté známosti se Slovenkou Ludmilou, která podniká v oblasti gastronomie. Už před uzavřením sňatku jim doma dělala radost dcerka Laura Josefína a později rodinu rozšířili ještě o dva kluky.

Z oblíbeného hereckého páru tak jsou už pětinásobní prarodiče a vnoučata jim dělají samou radost.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články