Syn Jaromíra Hanzlíka má úsměv jako tatínek. Ne vždy však spolu vycházeli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jaromir Hanzlik
Zdroj: Profimedia

Mezi elitu českých herců se bezpochyby řadí Jaromír Hanzlík, který má na svém kontě řadu nezapomenutelných rolí. Rozhodně tou nejdůležitější ale byla role otce. Se synem Davidem neměli vždy skvělý vztah, ale nikdy nemohli zapřít, že jsou příbuzní.

Jaromír Hanzlík se narodil v Českém Těšíně a po rozvodu rodičů vyrůstal spíše se svým otcem. Herecké vlohy zdědil po obou rodičích, otec pracoval v opeře a jako kabaretiér a matka jako asistentka režie.

Rovnýma nohama do praxe

V roce 1966 se dostal na DAMU, ale rozhodl se dát rovnou přednost praxi a nastoupil do Divadla na Vinohradech. Na prknech se mu velmi záhy začalo dařit a stejně tak i před filmovou kamerou.

Těžko se dá určit, která z jeho rolí byla tou nejvýznamnější, protože se stal velmi oblíbeným hercem. Nejvíce si ho diváci pamatují ve dvojici s Danielou Kolářovou.

Společně se objevili v muzikálu Noc na Karlštejně, v letní romantické komedii Léto s kovbojem nebo jako manželé v rodinných filmech Lucie, postrach ulice a …a zase ta Lucie!

Jaromir Hanzlik syn

Zdroj: Profimedia

Jedna role za druhou

Zahrál si také v mnoha úspěšných seriálech jako Byl jednou jeden dům, Žena za pultem, Nemocnice na kraji města nebo Plechová kavalérie.

Nezapomenutelný byl také v Menzelových filmech. Skvěle ztvárnil energického a hlučného strýce Pepina v Postřižinách a poté si zahrál ve Slavnostech sněženek nebo v komedii Konec starých časů.

Charismatický herec neměl nikdy nouzi o přítomnost krásných žen. Jeho manželkou se však nestala žádná herecká kolegyně, nýbrž zdravotní sestra Jaroslava, s níž měl syna Davida. Po dvanácti letech se manželství rozpadlo.

Se synem si občas nerozuměl

Poté žil nějakou dobu s hereckou kolegyní Janou Brejchovou, do které se zamiloval při natáčení muzikálu Noc na Karlštejně. Dnes je už více než deset let jeho partnerkou majitelka obchůdku s čaji Lenka Kozlová.

Ačkoliv vztah se synem Davidem nebyl vždy růžový, dnes už spolu vycházejí dobře.

„Bylo mi 21 let, když se narodil, a já byl na vzestupu kariéry, která šla rychle sama od sebe. A David na to doplácel. Teď má sám už dvě děti, a protože jsem to neuměl s ním, tak to dodnes neumím s vnoučaty. Ale mám je strašně rád,“ řekl pro týdeník Téma.

Z Davida se stal stejný štramák, jakým je jeho otec, a podobu rozhodně nemůže zapřít.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články