Syn Harrisona Forda nezáří na plátně, ale za plotnou. Jeho milý úsměv vás doslova zahřeje u srdce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Harrison Ford
Zdroj: Tsuni-USA / Shutterstock.com

Benjamin Ford je sice potomkem slavného Indiana Jonese, ale dobrodružství zažívá hlavně v kuchyni. Úspěšný šéfkuchař zdědil lásku k jídlu po své matce, ale vzhledově je celý tatínek, jen s trochu jinými proporcemi.

Mary Marquardt se s Harrisonem seznámila během studií na univerzitě. Mary byla jednou z nejpopulárnějších roztleskávaček, a tak není divu, že mladému Harrisonovi padla do oka.

Začali spolu randit a zamilovali se do sebe. Ačkoliv měla Mary našlápnuto k tomu, aby se prosadila v zábavním průmyslu, našla velkou zálibu ve vaření.

Náročný rodinný život

Po škole se společně s Harrisonem přestěhovali do Los Angeles, kde se snažil prosadit jako herec. Mary ho velmi podporovala a sama se snažila stát úspěšnou šéfkuchařkou.

V roce 1964 se vzali a o tři roky později přivítali na svět prvního potomka, syna Benjamina. Jedináčkem dlouho nezůstal, v roce 1969 se narodil další chlapec Willard.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ben Ford (@chefbenford)

Financovat rodinný život bylo pro Harrisona náročné a musel si přivydělávat jako tesař, protože herectví nevynášelo tak, jak by otec dvou dětí potřeboval.

Koncem sedmdesátých let dostal zlomovou roli ve Hvězdných válkách a zapletl se s herečkou Carrie Fisher. Později vyšlo najevo, že s Mary už to doma neklape, a ohlásili rozchod.

Nejstarší syn skončil za plotnou

Ben i Will zůstali s matkou a drželi se víceméně v ústraní. Ze staršího Bena vyrost sympaťák, který se zhlédl v matčině zálibě ve vaření. Dokonce natolik, že se z něj stal kuchař a společně s matkou pracovali v restauraci, kterou vlastní právě Harrison.

Letos Ben oslavil třiapadesáté narozeniny. Je z něj uznávaný šéfkuchař, který v roce 2004 otevřel svou vlastní restauraci Fordˈs Filling Station, vydal kuchařku Timing the Feast a na sociálních sítích se prezentuje jako úspěšný food influencer.

S manželkou Emily vychovává dva rozkošné syny a společně hodně cestují po světě. Kromě toho je to neskutečný sympaťák a svého otce rozhodně nezapře.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články