Stařík z pořadu Mistři zastavárny: Pro rodinu by udělal cokoli. Po smrti se ale ukázalo, že ne pro všechny její členy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Richard Harrison
Zdroj: Profimedia

Pořad Mistři zastavárny se začal vysílat v roce 2009. Zachycoval dění v jedné malé zastavárně, kterou v roce 1988 otevřel muž jménem Richard Harrison. Ten si díky televizním kamerám vysloužil přezdívku Stařík.

Smlouvání o cenách, historie zajímavých historických předmětů a uzavírání obchodů, které se jen tak denně nevidí. To všechno čekalo na diváky v každém novém díle Mistrů zastavárny.

V roce 2018 však její majitel Harrison zemřel a podnik přešel na jeho syna. Rick Harrison vede zastavárnu dodnes. Celkem 587 dílů pořadu mu zajistilo úspěch u zákazníků a dodnes řeší desítky zajímavých nabídek.

Jaký byl osobní život jeho otce, který podnik Gold & Silver Pawn Shop založil? Co dělal, než se začal věnovat obchodu se starožitnostmi?

Pro rodinu všechno

Harrison jako mladík nebyl tak úplně nevinný. V sedmnácti letech ukradl auto a dostal se před soud. Měl možnost si odsedět trest, nebo nastoupit k americkému námořnictvu. Rozhodl se pro druhou možnost.

Po čtyřech letech se sice vrátil k rodině, jenže právě ta ho nakonec dovedla k tomu, aby znovu nastoupil do služby. Jeho dcera Sherry se totiž narodila s Downovým syndromem a on musel zabezpečit rodinu.

Bohužel ve věku šesti let Sherry zemřela a Harrisona čekala ještě další rána. U jeho dalšího dítěte, Ricka, se potvrdila epilepsie. Náročnou a drahou léčbu bylo třeba z něčeho zaplatit.

Proto zůstal Harrison u námořnictva i nadále. Jeho manželka by tři syny sama neuživila.

Rick a jeho syn Corey se později společně s Richardem Harrisonem stali postavami Mistrů zastavárny. Dnes je díky tomu, co pro ně otec udělal, zná celý svět a vede se jim skvěle.

Posledního syna vyškrtl ze závěti

Stařík zemřel v roce 2018. Ještě předtím se rozhodl ve své závěti vyškrtnout jednoho z dědiců, syna Christophera. Ujistil se, že nedostane z jeho majetku ani dolar.

Na základě části závěti, která byla zveřejněna, dle Ninjajournalist.com Richard řekl toto: „Chtěl bych vyjádřit svou lásku a náklonnost k Christopheru Keithovi Harrisonovi. Pro účely této vůle jsem však úmyslně a s plným vědomím nedokázal zajistit jeho a jeho problém. “

Jaké byly jeho důvody, dodnes nikdo neví. Snad jen nejbližší rodina, která si tajemství nechává pro sebe. Do médií tato informace neunikla.

Podle všeho to ale muselo být něco závažného, protože rodina byla pro Harrisona vždy na prvním místě. Jeho dědictví bylo po jeho smrti rozděleno mezi zbylé dva syny a manželku.

V zastavárně dnes pracuje Harrisonův syn Rick, vnuk Corey a jejich blízký rodinný přítel Austin Lee Russell. Dodnes se na prahu jejich dveří objevují odborníci z různých oblastí, aby s nimi řešili problematiku ceny jejich zboží.

Zdroj: en.wikipedia.org, ninjajournalist.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články