Mistři zastavárny: Corey Harrison vyhrál svůj boj s nadváhou. Zhubl o více než polovinu své původní váhy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Corey Harrison
Corey Harrison

Všechno je nahrané, podvod, s realitou to nemá nic společného. To tvrdili hlavní hrdinové reality show Mistři zastavárny, která byla velmi úspěšná i v České republice. Přesto tato show udělala třeba z Coreyho Harrisona hvězdu.

Pořad Mistři zastavárny ukazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii od kapesních hodinek přes nábytek po auta či motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Často se v show objevil i nějaký odborník, který hodnotil dané položky. Bylo natočeno neskutečných pět set sedmdesát sedm dílů v sedmnácti sériích.

Všechno je jen podvod

Zastavárna Gold & Silver Pawn Shop byla založena v roce 1988 a její zakladatel již nežije.

Vše odkázal synovi Rickovi, který se stal šéfem podniku. Všechno je ale trochu jinak, než to na kameru vypadá. Aby se v zastavárně prodávaly zajímavé věci, musí zájemce nejdříve za produkcí.

Následuje školení, aby dotyčný věděl, jak se chovat před kamerou.

V zastavárně nepracují čtyři lidi, ale rovnou třicet. Dopředu je dohodnuta i cena výkupu. Kromě toho, že celá show je nahraná, jsou její hlavní hrdinové obvinění mimo jiné i z nelegálního držení drog a zbraní.

I přesto byl pořad na začátku svého vysílání neskutečně populární a zájemci o výkup stáli dlouhé fronty.

Zdroj: Profimedia

Úpravy během natáčení

Přestože se celý pořad dočkal neskutečného úspěchu, někteří na něj nevzpomínají v dobrém.

Své by o tom mohl vyprávět Corey Harrison. Stát mnoho hodin za pultem není nic jednoduchého, zvláště když máte nadváhu. Byl na tom tak špatně, že polovinu z prodávaných věcí nemohl ani vyzkoušet.

Třeba do motorového člunu musel nakonec nasednout jeho otec. Coreyho pozadí by se do sedadla nevešlo. Při své obrovské hmotnosti nebyl schopen stát za pultem ani pár chvil, kdy se natáčely jednotlivé vstupy. Obchodník se proto nakonec rozhodl pro razantní krok.

Bez operace by na tom byl špatně

Harrison se rozhodl, že podstoupí bandáž žaludku. Jen díky tomu a správné dietě nakonec zhubl o více než polovinu své původní váhy.

Úspěšná reality show nezměnila jen jeho stravovací návyky, ale i přístup k práci. Zatímco před natáčením byl v zastavárně každý den, dnes už se v ní ukáže jen v přítomnosti kamer.

Corey měl namále několikrát. Kromě obrovských problémů s váhou se musel potýkat i s následky dopravní nehody. Jednou koupil přes zastavárnu motorku, a protože pro ně má velkou slabost, rozhodl se, že ji vyzkouší.

Řízení se mu ale vymklo z rukou a on naboural. Naštěstí vyvázl jen se zlomenou rukou, ale bylo mu jasné, že mohl dopadnout mnohem hůř.

Přetvářka ho nebaví

Přestože se díky pořadu stal hvězdou po celém světě, už ho nebaví se dále přetvařovat a hrát si na to, co není.

Podle jeho slov má v pořadu každý svou roli. On je ten zlý, který zájemcům o prodej řekne, že za svůj předmět dostanou minimum. Rick je oblíbenec všech, Chumlee kašpar a stařík nejchytřejší ze všech.

Sám ale dodává, že už si na nic hrát nechce. Podle svých slov je starý dobrý Corey. Jen je prý někdy těžké být sám se sebou a nikdo by se neměl nechat ovlivňovat tím, že je v televizi. Sám Corey Harrison ví, jak je sláva pomíjivá a co dokáže s lidmi udělat.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články