Smrtonosná past: Představitel hlavního hrdiny Bruce Willis neměl vždy prořídlé vlasy. V mládí měl bujnou hřívu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Smrtonosna past
Zdroj: Profimedia

Bruce Willis se narodil v roce 1955. Proslavil se jako americký herec, zpěvák a producent a jeho poznávacím znamením je sympatický úsměv a holá hlava, kterou si s ním většina fanoušků spojí. Málokdo si tak asi dovede představit, že jako mladý měl na hlavě poměrně dost vlasů.

Už v 70. letech se objevil jako komparzista v prvních snímcích. Až o několik let později si zahrál výraznější postavy, například v roce 1987 Waltera Davise ve filmu Schůzka naslepo.

Nejvíce se proslavil jako herec ve filmech Smrtonosná past, Armagedon a Dannyho parťáci. Na svém kontě má ale desítky filmových rolí, kterými se zapsal do povědomí fanoušků.

Vydělával si hrou na harmoniku

Než se Bruce Willis stal slavným hercem, zajímala ho spíše muzika. Tehdy ještě neměl ani tušení, že se jednou bude živit herectvím a hudba bude jen jeho koníčkem, jak píše časopis Time.

Už od dětství hrál na harmoniku. Když vzdal kariéru hudebníka, začal pracovat jako hlídač v chemičce a automechanik, to mu ale příliš nevynášelo. Musel si najít jinou obživu.

Proto po večerech hrával v klubech na svůj oblíbený nástroj a tím si vydělával peníze. Finance později využil na kurzy herectví. To mu pomohlo zbavit se koktání, kterým trpěl.

Začínal u detektivek, pokračoval reklamou

První role, které si Bruce Willis zahrál, byly v detektivních seriálech. Když se režisér divil, jak autenticky ztvárnil roli detektiva, Bruce mu prozradil, že se tímto povoláním chvíli živil. Za hlavní roli v seriálu Měsíční svit dostal cenu Emmy.

Díky tomu začal vystupovat ve slavných filmech, ze kterých ho většina z nás zná dnes.

Bruce Willis mlady

Zdroj: OHPIX / Profimedia

Svatba s Demi Moore

V roce 1987 se Bruce Willis oženil s herečkou Demi Moore. Ani to ovšem nezměnilo nic na tom, že byl idolem mnoha žen. A tím je i dnes, ačkoli už není mladík a jeho vzhled se od začátku jeho kariéry zásadně změnil.

Poznali byste ho s bujnou hřívou?

Na fotce z mládí by slavného herce poznal jen málokterý fanoušek. Nosil totiž delší a poměrně husté vlasy. Dnes je jeho charakteristickým znakem plešatá hlava. Přesto je Bruce podle mnoha žen sexy krasavcem.

V obličeji se sice od mládí nijak výrazně nezměnil, přiznejme si ale, vlasy dělají opravdu hodně. Na fotografii z teenagerovských let tak vypadá jako úplně jiný člověk. Zmužněl a podle mnohých zkrásněl.

Ačkoli je dnes herci šedesát pět let, stále působí jako energický muž, ze kterého se ženám podlamují kolena. Nějaké té role v akčním filmu se od něho ještě pravděpodobně dočkáme.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články