Sestra Martina Dejdara se vyhýbá záři reflektorů. My vám i přesto ukážeme, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Martin Dejdar
Zdroj: Profimedia

Talentovaný český herec Martin Dejdar se dokáže poprat s jakoukoliv rolí. Umí zahrát ztřeštěné vtipálky i životem ošlehané muže. V soukromí má kromě role otce a manžela také roli bratra. Starší sestra se ale drží stranou záře reflektorů a rozhodně byste ji k herci nepřiřadili.

Oblíbený český herec Martin Dejdar dnes září na televizních obrazovkách v populárních seriálech. Momentálně jako vedoucí týmu vyšetřovatelů v seriálu Specialisté.

Pochází z Vysokého Mýta, kde se narodil v roce 1965. Vystudoval gymnázium v Chrudimi a poté se rozhodl odejít do Prahy, kde absolvoval DAMU. Po svém tatínkovi zdědil cestovatelského ducha, stejně jako jeho starší sestra.

Spolupráce s úspěšnými komiky

Ihned po dokončení studia nastoupil do divadla Studio Ypsilon, kde se potkal také s legendární dvojicí Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem.

S nimi se později objevil i na televizních obrazovkách. Všichni tři si zahráli například v bláznivé české komedii Slunce, seno, erotika.

Zahrát umí i vážné role

Velmi významná byla jeho role Antonína Maděry v televizním seriálu Zdivočelá země. Legendárním se stal také jeho hlas, který propůjčuje animované postavičce Bárta v kultovním seriálu Simpsonovi.

Vendula Dejdarova

Zdroj: Profimedia

Svůj komediální um předvedl také v roli Ozzáka v jednom z nejslavnějších českých sitcomů Comeback. Mezi diváky zaznamenal velký úspěch.

Sestra se prosadila v jiné branži

Možná to ani netušíte, ale Martin jako dítě vyrůstal s o dva roky starší sestrou Vendulou. Na veřejnosti se spolu nikdy moc neobjevovali, jen párkrát udělali výjimku.

Půvabná blondýnka má se svým bratrem společný úsměv, ale v profesní sféře se vydala úplně jiným směrem. Vystudovala práva a dlouhodobě pobývá v Londýně, takže se s bratrem moc často nevidí.

Lásku k zahraničí mají zřejmě také společnou, protože Martin s rodinou pár let pobýval za oceánem. Nakonec se ale všichni vrátili zpět a loni v létě společně otevřeli bar na pražské Náplavce.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články