Sestra biatlonistky Dorothey Wierer je snad ještě krásnější. Pánové, posuďte sami

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dorothea Wierer
Zdroj: LiveMedia / Shutterstock.com

Italská sportovní hvězda uhranula nejednoho muže svými perfektními biatlonovými výkony a také krásným úsměvem. Na Dorotheu Wierer se opravdu hezky kouká. Dobrou zprávou je, že se tato podívaná zřejmě brzy zdvojnásobí. Její mladší sestra Magdalena totiž také propadla biatlonu.

Ze zimních sportů se v posledních letech těší velké oblibě biatlon. Závod v běhu na lyžích s malorážkou na zádech se stal fenoménem i v Česku, a to hlavně díky úspěšnému českému týmu.

Mezi světovou elitu se již několik let řadí také třicetiletá Italka Dorothea Wierer. Půvabná brunetka se narodila v roce 1990 italském městě Bruneck a sport byl jejím koníčkem od dětství.

Střeleckou mušku hodně vylepšila

První biatlonový start si odbyla v desíti letech a v závodu bohužel minula všechny terče. Neúspěchem se ale nenechala odradit a postupně si klestila cestu ke svému sportovnímu snu.

Už v juniorských šampionátech získala několik cenných kovů a po přesunu do hlavní soutěže se stala první Italkou, která nad hlavu zvedla velký křišťálový glóbus.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Magdalena Wierer (@magdalena_wierer)

Vypadá to ale, že nebude jediným italským želízkem v biatlonovém ohni. Dorothea má totiž o dvanáct let mladší sestru Magdalenu, která také podlehla kouzlu tohoto zimního sportu.

Dorothea jako velký vzor

Biatlonu se Magdalena věnuje od devíti let a stejně jako její sestra se postupně propracovává k lepším a lepším výsledkům. Dorothea byla odjakživa jejím vzorem a největší motivací.

Osmnáctiletá Magdalena loni ukončila střední školu a její hlavní životní náplní se stal milovaný sport. Když má chvilku volna, ráda si zaplave nebo se vydá na túru se svým čtyřnohým kamarádem.

Krásky na trati

Ani v létě v tréninku nepolevuje a vyjíždí na kolečkových lyžích. Nejraději má okruhy v Tyrolsku nebo německém Ruhpoldingu.

Kromě toho, že jí to na běžkách jde, u toho vypadá stejně dobře jako její sestra, která se právem řadí mezi jedny z nejhezčích biatlonistek světa.

Zdá se, že se v budoucnu můžeme těšit na další půvabnou Italku na světových biatlonových tratích. Minimálně úsměv mají se sestrou stejný.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články