Rybář Jakub Vágner vytáhl z malé dírky pořádného macka. Z jeho úlovku budete ohromeni i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jakub Vagner
Zdroj: Profimedia

Nejznámější český rybář Jakub Vágner si nedá pokoj ani v zimě. Na ryby momentálně musí kromě prutu vyrážet i s vrtákem do ledu a při čekaní na záběr rozhodně mrzne. I tak se mu ale daří ulovit parádní kousky.

Rodina hudebníka Karla Vágnera je velmi široká a vyznat se v ní dá někdy zabrat. Jméno jeho syna Jakuba Vágnera je odjakživa spojeno s rybolovem.

Kontrabas vyměnil za prut

Narodil se na Štědrý den v roce 1981, letos tedy oslaví čtyřicáté narozeniny. Jako mladý kluk se nejdříve dal ve stopách svého otce a studoval hru na kontrabas. Ve třetím ročníku, ale ze školy odešel a odjed do Austrálie.

Tam se začal věnovat rybolovu, inspiraci čerpal od rybářské celebrity Rexe Huntera a stal se průvodcem při lovu.

Zúročil zkušenosti ze zahraničí

Po návratu od protinožců se začal více prosazovat i na české rybářské scéně. V České televizi uváděl pořad S Jakubem na rybách.

V roce 2010 začal spolupracovat s televizní stanicí National Geographic v rámci šestidílného seriálu Fish Warrior.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Vágner (@jakubvagner_official)

Ryby ovládly celý jeho život a staly se pro něj velkou vášní. Několikrát už se vydal na dobrodružné výpravy například do Amazonie.

Dnes se věnuje zejména lovu obřích sladkovodních ryb. V této oblasti drží i pár světových rekordů, například chytl sumce s váhou více než sto deset kilogramů.

Na rybách si nepochutnává

Jeho úlovky ale nekončí na talíři, nýbrž zpět ve vodě. Je totiž propagátorem principu chyť a pusť a rybu si nedopřeje ani o Vánocích.

Své zážitky předává milionům fanoušků nejen skrze různé pořady, ale taky přes sociální sítě. Jeho instagramový účet je doslova plný rozličných ryb a někdy se až nechce věřit, že je hubený Jakub dokáže sám ulovit.

Ačkoliv je většina českých rybníků a jezer nyní zamrzlá, pro známého dobrodruha to není žádný problém.

Nedávno se fanouškům pochlubil s obřím úlovkem, který vytáhl pouze z díry vyvrtané do ledu.

Ice fishing neboli lov na dírkách je samostatná rybářská disciplína. Opět nebudete chtít věřit, co se dá pod ledem ulovit.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články