Robert de Niro svezl pejska soukromým tryskáčem. Z toho, jak svého mazlíčka vymódil, se neudržíte smíchy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Robert De Niro
Robert De Niro

Držitel dvou sošek Oscar a Zlatého Glóbu Robert de Niro nezahálí ani v důchodovém věku a stále pracuje. Rád si ale také odpočine a společnost mu většinou dělají jeho čtyřnozí miláčci. Jak se žije pejskům u filmového velikána?

Narodil se v New Yorku do umělecké rodiny. Oba rodiče byli malíři, ale bohužel jim společné soužití dlouho nevydrželo. Rozvedli se, když byly Robertovi dva roky.

Talent zdědil po rodičích

Umělecká duše se v něm však projevila také. V šesti letech zazářil ve školní hře Čaroděj ze země Oz a v šestnácti se rozhodl na studium vykašlat úplně a přidal se k divadelnímu souboru.

Prošel ale několika hereckými průpravami a vystupoval na menších divadelních scénách. V šedesátých letech se začal objevovat v nízkorozpočtových filmech.

Mafián, taxikář nebo boxer, vše s důkladnou přípravou

Nejvíce se ale proslavil rolí Vita Corleona v Kmotrovi II. v roce 1974. Získal za ni Oscara.

Poté se spojil s úspěšným režisérem Martinem Scorsesem a v jeho snímcích převážně z prostředí New Yorku ztvárňoval postavy chaotických mužů. Jedním z nich byl citově vyprahlý veterán z Vietnamu Travis Bickle ve filmu Taxikář.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sir Robert De Niro (@robertdenirofan)

Je pověstný svou precizní přípravou na role, a proto se jako taxikář pohyboval po New Yorku, naučil se hrát na saxofon kvůli roli ve snímku New York, New York, a pro věrné ztvárnění boxera Jakea LaMotteho v životopisném dramatu Zuřící býk dokonce po tvrdém tréninku nastoupil do tří boxerských zápasů.

I komedie mu šly

Poslední zmíněná role, opět pod taktovkou Martina Scorseseho, mu vynesla Oscara, Zlatý Glóbus i cenu newyorských kritiků.

Tím ale výčet jeho úspěchů rozhodně nekončí. Svůj talent dokázal několikrát předvést i v komediích, jakými jsou Vrtěti psem, Fotr je lotr, Terapie láskou nebo Stážista.

Sedmasedmdesátiletý herec ani ve svém už důchodovém věku nezahálí a stále pracuje. Když má ale chvíli, tráví čas se svou rodinou, která čítá celkem šest potomků a čtyři vnoučata.

Velký milovník psů

Aby toho nebylo málo, Robert má také slabost pro pejsky. Společnost mu dělají minimálně dva. Rád si s nimi poleží na gauči nebo projde po domovském New Yorku.

Nedávno fanoušky pobavil také snímek Roberta s bílým chlupáčem v růžovém oblečku na palubě soukromého tryskáče.

Nejednalo se však o jeho pejska, nýbrž o miláčka jeho velkého kamaráda Martina Scorseseho.

I jeho mazlíčci si tak žijí na vyšší úrovni, a ještě mají privilegium sedět na klíně filmového velikána, jakým Robert de Niro rozhodně je.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články