První těhotný muž: Jeho fotografie vzbuzovala pohoršení, dnes hraje ve filmech

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Beatie Thomas
Zdroj: Profimedia

Thomas Beatie byl hrdinou transgender komunity, a to z prostého důvodu. Byl zřejmě první muž na světě, který porodil své děti. Ačkoliv mu tento skutek přinesl velkou slávu a prolomil některá z tehdejších společenských tabu, nakonec ho stál manželství. Ve finále ale své rodinné štěstí přece jen našel.

Thomas se narodil jako žena jménem Tracy Langondino. Když se ve svém těle necítil dobře, rozhodl se pro změnu pohlaví. Nechal si odstranit prsa a podstoupil testosteronovou kúru. Nakonec si ale rozhodl ponechat svou dělohu a vaječníky. I přesto byl v roce 1998 uznán státem jako muž.

Manželka nemohla mít děti

V roce 2003 si už jako Thomas Beatie vzal za manželku o dvanáct let starší Nancy. Ta ale trpěla zdravotními problémy, a nemohla proto otěhotnět. Nakonec se tedy rozhodl, že jejich děti odnosí on sám.

Když se mu podařilo otěhotnět, pro společnost to byl ohromný šok. Nebyla zvyklá na transgender lidi a vůbec na věci, které se jich týkaly. „Myslím, že odhalení důležitosti plodnosti pro trans lidi bylo velkým otevřením očí,“ vysvětlil Thomas pro zprávy NBC.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Populární osobnost i aktivista

Thomas se téměř přes noc stal televizní hvězdou. Moderátoři si jej zvali do svých show, objevil se například u Oprah Winfrey, Larryho Kinga či Davida Lettermana. Jeho těhotenské fotografie se objevily v mnohých médiích, včetně časopisu People.

Sám pochopil, o jak moc velký krok se jednalo, až později. Po porodu v roce 2008 se ho totiž zmocnil velký strach, zda by mu nemohla být dcera odebrána. Zkrátka na tuto situaci nebyl nikdo připraven.

Rozvod i nové manželství

Nakonec si muž porodil ještě další dvě děti. Manželství však tyto velké změny neustálo a v roce 2012 se manželé po bouřlivém rozchodu plném soudních tahanic rozvedli.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Těhotný muž Thomas Beatie nakonec partnerské štěstí přece jen nalezl. V roce 2016 si vzal za manželku Amber, která pracovala jako učitelka v jeslích, kam chodily jeho děti. Dva roky po svatbě se jim narodila dcera. Tentokrát ji porodila sama Amber.

Rekreační herec

V současné době žije ve Phoenixu a jeho hlavním oborem je burzovní makléřství. Stále vystupuje na konferencích či při jiných příležitostech jako řečník. Jeho koníčkem je také hraní před kamerou.

Na Instagram pravidelně přidává své fotografie z natáčení. Naposledy tam přidal část z videoklipu hudebníka Nissu, kde si střihl malou roličku. Předtím zase natáčel film, kde ztvárnil speciálního agenta FBI, který pronásleduje uprchlíka.

Zdroj: Instagram, NBC, News.amomama.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články