Příběh nejslavnější anorektičky: Isabelle Caro se stala odstrašujícím příkladem pro mnoho dívek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Isabelle Caro
Zdroj: Profimedia

Anorexie je problém, o kterém se ve světě hodně mluví, přesto ho ale mnoho lidí podceňuje. Nemocí, která se projevuje psychicky i fyzicky, trpí i mnohé celebrity. Jednou z nejslavnějších z nich se stala před několika lety Isabelle Caro.

Francouzská umělkyně se stala modelkou poté, co nafotila fotografie pro kampaň týkající se právě anorexie. Ve třinácti letech byla neskutečně vyhublá a měla problémy, které si nedokázala spojit s nemocí.

Její fotografie obletěly svět. Mnozí si mysleli, že se Caro stáhne do ústraní. Ona ale naopak začala mluvit o tom, co všechno si díky nemoci uvědomila.

Nekonečné problémy

Když byla Isabelle malá, její matka trpěla depresemi a nestarala se o ni. Otec byl zase věčně na cestách. Caro tak začala mít ve třinácti letech problémy s příjmem potravy.

Caro se tehdy v médiích vyjádřila, že její máma měla fobie, neustále ji měřila a bála se, že vyroste. Isabelle proto přestala jíst a začala si kontrolovat váhu i výšku.

„Když jsem viděla, jak se matka táhne s třicetikilovým kanystrem, všechno vyeskalovalo. Já tehdy vážila o 5 kilo víc a myslela jsem si, že mě máma neunese,“ popsala Isabelle.

Během půl roku Isabelle zhubla o 11 kilogramů. Přestala jíst, hlídala si váhu, měla problémy fyzické i psychické. „Přehnaně jsem cvičila, lidé venku na mě zírali jako na zjevení,“ dodala.

„Lidé si myslí, že anorexie je jenom o nejedení. Je to ale mnohem složitější. Bylo mi špatně, trpěla jsem depresemi. Bylo už načase, abych světu řekla, jaké to je,“ svěřila se mimo jiné.

Zemřela tři roky po nafocení kampaně

Po nafocení kampaně se svět rozdělil na dvě části. Jedna Caro litovala, chtěla jí pomoci a uznávala ji za její odvahu. Zbytek lidí měl ale názor opačný. Našla se celá řada těch, kteří Isabelle odsoudili.

Nechápali, jak modelka mohla tak dlouho přežívat a neuvědomit si, že má nějaký problém. Nelíbilo se jim, že ukázala světu své vyhublé tělo, které mnohé děsilo. Mimo jiné se našli i ti, kteří měli pocit, že na svém příběhu chce Caro pouze vydělat.

Ona se s tím smířila. Podle svých slov i takové komentáře očekávala, ale i negativní odezvy jí ukázaly, že se lidé o její příběh zajímají a něco si z něj berou. Chtěla se svými problémy bojovat.

Svět ji začal podporovat. Isabelle Caro nastoupila na léčbu a dělala, co mohla. Jenomže anorexie její tělo zničila natolik, že už se nikdy nedokázalo vzpamatovat.

Tři roky poté, co se kampaň s mladou modelkou objevila v médiích, bohužel Isabelle Caro zemřela. Zanechala po sobě odstrašující příběh, který by měl všem, kteří s něčím podobným bojují, ukázat, jak zlé to může být, pokud se situace nezačne řešit včas.

Zdroj: wikipedi.org, OSOBNOSTI.cz, vitalia.cz
Zdroj: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články